Cuma, Nisan 18, 2014

Byzantium (2012)

Fahişelik yapan Clara bir gün ölümsüzlüğün sırrını bulur. Canından çok sevdiği ama sahiplenemediği kızına kavuşmasının yolu budur. Yıllar sonra...

İzlerken sıkılmadım, eş zamanlı sevmedim. Eleanor, 16 yaşındaki bir kıza göre fazla büyük gösteriyordu. Bunda, gerçekte 200 yaşında olmasının etkisi var mı bilemiyorums. ps: Zamanında "Saoirse Ronan"-ı "Hanna (2011)"-da izleyip beğenmiştim. Gemma Arterton-ı seviyorum. Güssel kadın, güssel oyunculuk. Lakin Clara'nın duygusal karakteri ile kızı Eleanor'un sıkıcı derecedeki durgun hali fazla match etmemiş derims. Hasta ruh halli veya hastalıklı adamları çok iyi canlandıran Frank rolündeki "Caleb Landry Jones"-e ise diyebileceğim tek şey; alkış. Pek sık kamera önüne geçmiyor ama geçtiği zamanlar tam bir keyif.  Özellikle bisiklet kazası sonrası; çok başarılıydı. Sonuç olarak çerez niyetine izlenecek bir film.

ps: kanlı sahneler mevcut, bilginize.
ps2: Clara küçükken neden -gitme- dendiği halde Ruthven-la gidiyor anlamış değilim, tam bir salakmış. Gerçi herşeyde bir hayır vardır değil mi?!)

Genres: Fantasy, Thriller
Country: UK, USA, Ireland
Duration: 118 min.
Director: Neil Jordan
Cast: Saoirse Ronan(Eleanor), Gemma Arterton(Clara
imdb detail