Cumartesi, Nisan 26, 2014

Mahou Sensou (2014 Winter)

"Mui"-ile tanıştıktan sonra "Takeshi"-nin yaşamı tamamıyla değişir. Mui büyücüdür ve sayesinde Takeshi, arkadaşları Isoshima ve Ida-da büyücü olmuştur. Dahası bu üç çaylak aslında dünyanın normal insanların yaşadığı ve büyücülerin yaşayıp kendi içlerinde savaştıkları olmak üzere ikiye ayrıldığını öğrenir. Mui, büyü nedeni ile taraf değiştiren biricik abisini kurtarma derdindedir. Takeshi, sakatlanmasına neden olduğu kardeşi Gekkou ve kendisini dışlayan annesini boşverip Mui-ye yardım etmeye karar verir. Lakin olaylar öyle bir gelişirki kim iyi kim kötü birbirine girer. Ek olarak Gekkou-nun -olamadığı herşeye sahip- abisiyle daha işi bitmemiştir. Ha unutmadan, anne ise ....?!

Aman Tanrım! 12 bölümlük bir seriye ancak bu kadar konu sıkıştırılabilirdi zaten. Derdiniz ne sizin anlamadım ki?! "Ömrün boyunca sadece 12 episode-luk bir seri yapabileceksin, NİİHAHHAAAA!" dediler de aklındaki bütün konuları "Mahou Sensou" içine mi kustun nedir?!

Sonuç olarak izlerken sıkılmasam da, stres içince izlediğim bir seri oldu. Olacağının ışığı yakılan ikinci sezonu da izliyoru olucam. Çünkü çok garip bir yerde kestiler. Emeğe geçenlere teşekkür etmiyorum, çünkü "tüm ilgiyi üstümüze çekicez, ortama bomba gibi düşücez" derken kaos dolu amatörce birşey çıkmış ortaya.

Karakterlere gelinceeeeeee: Bir kere al o Takeshi'nin kafasını duvara çarpa çarpa patlat. Akabinde Mui'yi tut carrrrrtttt diye ortadan ikiye ayır! Çok kızdım çok:-):-) Tanrım, ne -ağzım diğer kelimeye varmıyor- kaşar bir kızmış Mui öyle. Bakınız 5. episode: Mui'nin ateşi çıktığından Takeshi'ye yavşar, o sırada odaya Isoshima girer ve onları öyle görünce kızar. Takeshi ortamı terk eder, Isoshima ağlar. Mui, Takeshi'yi bulup "Isoshima ağlıyor" deyince, Takeshi "umrumda değil!" der. AHHHHHHHH! GETSUGA TENSHOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! Dahası daha sonra Ishoshima, Takeshi için hayatını tehlikeye atar.

Özetle yan karakterlere bayıldığım (Isoshima ve Oigami Takao arasında romantik şeyler olsun istiyorummmm:)), main karakterlerden ise ciddi ciddi nefret ettiğim, kendilerine bol bol küfür giydirdiğim bir seri oldu.

Tag: Magical Warfare , Mahosen
Type: TV
Episodes: 12
Genres: Magic , Action
Duration: 24 min.
Cast: Nanase Takeshi(Miyano Mamoru), Ida Kazumi(Suzumura Kenichi), Aiba Tsuganashi(Morikawa Toshiyuki), Nanase Gekkou(Okamoto Nobuhiko), Oigami Takao(Fukuyama Jun), Washidzu Keppei(Nakai Kazuya)
myanimelist.net detail