Pazar, Haziran 22, 2014

300: Rise of an Empire (2014)

Persia'nın tanrı-kralı Xerxes, Sparta kralı Leonidas ile kapışırken, yunanlı kumandan Themistocles, Artemisia isimli kadının kuvvetleri ile denizde çarpışmaktadır.

Ay, iğrenç ötesi, berbat ötesi. Yani kelime dağarcığım yetersiz ne kadar kötü olduğunu ifade etmek için. 300'ü izleyip sparta fanı olan ben aslında bu filme sinemada gidecektim. Lakin bazı arkadaşlarım -TV dizisi tadında- dediklerinden evde izlemeyi seçtim. Ah! Bir de para verip sinemada izlediğimi düşünemiyorum.

Film, Yunanlılar ile Persia savaşından karelerle başlıyor. Gereksiz yavaşlatılmış sahneler, havada takla atan kan blokları, estetikten uzak kopmuş uzuvlar, hiç bir beceri gerektirmeyen dövüş sahneleri. Sex sahnesi olmazsa adı film olmaz denildiğinden Artemisia ile Themistocles-i çiftleştirdikleri sahneye ne demeli. Ay, yazarken bile kusasım geliyor. İyiki lağım kokulu batı yerine kalbim doğu güneşiyle ısınıyor. ps: Fil Dişi'ne 2-1 yenildi Japonya ama olsun! :-) Özetle izlediğin en berbat filmler arasında ilk 5 e girebilecek bir movie idi. İsrail'li yönetmen Noam Murro'nun ismini kaydediyor, olurda başka film yaparsa izlemiyoruz.

ps: Xerxes rolündeki "Rodrigo Santoro" kült filmlerimden "Love Actually" de Karl rolünde oynamış.
ps: Hastası olduğum "Eva Green", kendisini bu tip Tv dizileri ve filmlerde heba etmese ne güssel olur.

Genres: Savaş
Country: Amerika
Duration: 102 min.
Director: Noam Murro
Cast: Sullivan Stapleton(Themistocles), Eva Green(Artemisia), Lena Headey(Queen Gorgo), Rodrigo Santoro(Xerxes)
imdb detail