Cumartesi, Temmuz 19, 2014

Kamigami no Asobi (2014 Spring)

Yaşadığı tapınakta bulduğu bir kılıca dokunması üzerine Yui, gözünü başka bir alemde açar. Zeus, tanrılar insanları anlasın diye bir lise inşa etmiş problemli tanrıları buraya öğrenci olarak kaydetmiştir. Onlara insanların nasıl liseye gittiğini, neler yaşadıklarını öğretecek olan kişi ise Yui den başkası değildir. Tanrılar başta ukala olsalarda zamanla eğlenmeyi öğrenirler. Lakin içlerinden birisi Yui-ye aşık olunca kontrolünü kaybetmeye, çevreye zarar vermeye başlar.

Tek kız bir sürü güssel oğlan animesi. Tanrı ve okul fikrini sevdim. O nedenle bitirdim. İzlerken sıkılmadım. ama aman-aman da bayılmadım. Özetle sabun köpüğü niteliğindeydi. Devamı olursa bakmıcam. Çünkü bu aralar vaktim çok değerli.

İskandinav tanrıları:
Balder: Aydınlık, barış, yeniden doğum ve adalet tanrısı.
Loki: Düzenbaz, yaramazlık, sorun ve ateş tanrısı.
Thor: Gökgürültüsü,fırtınalar ve savaş tanrısı.
Japon tanrıları:
Tsukuyomi: Ay tanrısı.
Susanoo: Denizlerin ve fırtınaların tanrısıdır. Susanoo, Güneş tanrıçası Amaterasu ile Ay tanrısı Tsukuyomi'nin erkek kardeşidir. Üçü de, İzanagi'den, yüzünü yıkayıp yer altı dünyası Yomi'nin kirlerinden arınmak isterken doğmuşlardır. Amaterasu, İzanagi sol gözünü yıkayınca, Tsukuyomi sağ gözünü yıkayınca Susanoo da burnunu yıkayınca doğmuşlardır.Hahahaha hık demiş burnundan düşmüş yanii (ps: DİKKAT! yılın espirisi...)
Yunan tanrıları:
Hades: öhöm yani inferidii :-)
Apollon: Mitolojide müziğin, sanatların, güneşin, ateşin ve şiirin tanrısıdır.
Dionysus: Şarap tanrısı.

Tag: "Kamigami no Asobi: Ludere deorum" , "Kamiaso"
Type: TV
Episodes: 12
Genres: school, shoujo, harem
Duration: 23 min.
Cast: Hades(Ono Daisuke), Apollon(Irino Miyu), Balder(Kamiya Hiroshi), Loki(Hosoya Yoshimasa), Susanoo(Toyonaga Toshiyuki), Tsukuyomi(Uemura Yuto), Thor(Sugiyama, Noriaki), Dionysus(Nojima Hirofumi), Thoth(Morikawa Toshiyuki), Zeus(Sakaguchi Daisuke)
myanimelist.net detail