Cuma, Temmuz 25, 2014

Naruto: Shippuuden (326-350)

326:
Sasuke gözlerini çözüp bir kaç Zetsu öldürerek gerçek dünyaya adım atar. Naruto, Son Goku isimli kuyruklu canavar tarafından yutulur. Yaptıkları minik konuşma sonrası bir nevi arkadaş olurlar. 
ps: Naruto bu bölümde Kyuubi ile, Bee ve Hachibi gibi arkadaş olmak istediğini söylüyor. Nassı yani?! Anne babanı öldürmedi mi o?! İlginç!
ps: Hastasıyım ekranda Sasuke görününce çalan default müziğin...hahahaha:)

327:
Naruto, Jinchuuriki'ler ile kapışırken kyuubi rahat rahat yatmakta, lakin bu sırada "the Sage of the Six Paths" sonrası onu sahiplenen kişilerin söylediği sinir bozucu lafları hatırlamaktadır. Sonra Naruto'yu düşünür. İçinde mühürlü olduğundan çocuğun büyümesine, çektiği sıkıntılara, hatta kendisine baş kaldırmasına tanıklık etmiştir.
ps: özet niteliğinde güssel bir bölümdü.

328:
Naruto, Son Goku'yu kusturarak ( kage bunshin no jutsu :-) ) kurtulur. Bu arada Kyuubi hala Naruto'yu düşünmekte arada ona saygı beslediğine dair işaretler vermektedir.

329:
Naruto, gerçek adı Kurama olan Kyuubi ile anlaşıp yumruk vuruşturur. Daha sonra -diğer alemde- Jinchuuriki'ler ve tailed beasts ler ile tanışır.
ps: Kurama meğer yaşlı adama(the Sage of the Six Paths) çok bağlıymış. Naruto'da onu o adamı andırıyormuş. Ayrıca küçükken pek tatlıymış yahu.

330:
Obito, yaratığını çıkarıp bütün Jinchuuriki'leri geri -ağzına- çeker. Zetsu'ların işini bitiren ahali Naruto'ya yardım etmek için o tarafa koşar. Bölüm sonunda ise sexy ve muhteşem Sasuke, yağan yağmur altında tek başına yürür.
ps: hahahah. bu bölüm Jinchuuriki ve the Tailed Beasts tanıtıldığı harika şarkı ile bağlıyor. Şarkıyı Naruto söylüyor.

331:
Orochimaru'nun gizli odasında önemli bir parşömen bulan Suigetsu ve Jugo, Sasuke hakkında konuşurlar. Sasuke, Hebi isimli ekibi hoplayıp abisi ile dövüşmüş sonra ekibin adını Taka olarak değiştirip Konoha'yı yok etmeye ant içmiştir. Bu sırada Karin hapishanede Sasuke'nin resmine bakarak bazen sevgi seline kapılmakta bazen öfke nöbetleri geçirmektedir. Sexy Sasuke ise karşılaştığı beyaz Zetsu'ları öldüre öldüre ilerlemektedir.

332:
Kage'ler gerçek Madara ile kapışırlarken Sasuke, Itachi'ye rastlar ve sorularına cevap alabilmek için onu takip eder.
ps: Bir milyar kerede izlesem yine izliyorum Itachi ile Sasuke'nin geçmişini. Çok güssel.

333:
Kage'ler Madara yüzünden zor anlar yaşarlarken Tsunade kage olmaya layık olduğunu nihayet kanıtlar. Sert ve güçlü tavrını ortaya koyar. Diğer taraftan Itachi ve Sasuke Kabuto'yu bulur.
ps: ending'e bayıldım. Konsept: Sasuke:-)

334:
Sasuke ile Itachi birlik olup Kabuto ile kapışırlar.
ps: Sasuke küçükken amma da çok konuşuyormuş. Ayrıca ses tonu acayip kötüymüş. Iyk! Çirkin ördek yavrusundan muhteşem Sasuke'ye! uwww :-)
ps: Ok Sasuke'nin eline yakışmıyor. O kadar iyi yakın dövüş yapan birinin eline gitmez ok ve yay bi kere. Ama "o" bilmişti, evet. KIH!

335:
Sasuke ve Itachi Kabuto ile dövüşmeye devam ederken bölüm, ailesi olmayan Kabuto'nun küçüklüğüne, bir rahibe tarafından bulunup korunmasına odaklanıyor.

336:
Danzo, çok şey bildikleri için başarılı casusları birbirine düşürerek yok etmeyi hedefler. Bu plan kapsamında zavallı Kabuto yanlışlıkla o iyi kalpli rahibeyi öldürür. Hal böyle olunca Orochimaru durumu fırsat bilip Kabuto'yu yanına çeker.
ps: Gerizekalı Danzo yüzünden yine birisinin içi sevgi yerine nefretle dolmuş. Zavallı Kabuto.

337:
Sasuke ve Itachi, Kabuto ile olan dövüşlerine devam ederler.

338:
Itachi, Sasuke'ye Izanagi ve Izanami'yi anlatır. Uchiha klanında Izanagi kullanıcıları çıldırıp önce klanı, sonra köyü, sonra dünyayı yöneticem moduna girince Izanagi'yi kontrol edebilmek için Izanami Jutsu ortaya çıkmıştır. Bu jutsu, Izanagi'i loop-a sokarak kullanıcısını etkisiz hale getirir. Kullanıcının Izanami'den kurtulabilmesi için gerçeği kabul etmesi yani saplantısından kurtulup pattern dışı düşünmesi gerekmektedir. Itachi, Izanami Jutsu ile Kabuto'yu yener
ps: Kabuto, sadece tanınmak, hatırlanmak istedim derken, yetimhaneden birisi onu anıyor. Ah, yine derinden vurucu bir bölümdü; ağladım...

339:
Madara, tüm güçlerini kullanan 5 kage'ye -yemişim kageliğinizi" diyerek gerçek Susano'yu ortaya çıkarır. Ama o sırada Itachi Kabuto'yu yener ve Sasuke'ye gerçekleri gösterip -bir daha- ölür.
ps: Itachi ölürken aishiteru diyor :(
ps: ağlamaktan gözlerim şişti yine. :-(((


340:
Edo Tensei kalktığı için bütün ölüler geldikleri yere giderken Dan, Tsunade'nin yanına gelip ona veda eder. Bazı işaretler bilen Madara ise kendisini Edo Tensei'den özgür kılarak öbür dünyayı boylamaktan kurtulup savaşmaya devam eder. Suigetsu ve Jugo nihayet Sasuke'yi bulurlar.

341:
Sasuke, Kabuto'dan aldığı bir parça ile Anko'nun mührünü birleştirerek Orochimaru'yu yaşama döndürür. Orochimaru savaşla değil hala Sasuke'nin diri ve sexy bedeni ile ilgilendiğini beyan eder. Lakin çok güçsüzdür. Bu durumda Sasuke'nin isteğini yerine getirmek için yola koyulur. Diğer taraftan Tobi, yanındaki yaratığın ağzına birşeyler fırlatır. Bunlardan birisi Hachibi'nin ayağı diğeri ise Kin-Gin kardeşlerdir. Zamanında bu kardeşler Kyuubi'ye kafa tutmuş, Kyuubi tarafından yutulunca iç organlarını yiyerek yaşamda kalmışlardır. Yani böylece Tobi'nin canavarı Juubi'ye dönüşebilmek için ihtiyacı olan 8 ve 9 kuyrukluların chakralarına -tam olmasa da- sahip olur.

342
Naruto, Kakashi ve Gai Sensei, Tobi ile dövüşürken, Hachibi Tobi'nin yaratığına saldırır. Kyuubi sonunda kararını verir ve Naruto artık arkadaşımdır, sana yenilmeyecek diyerek gücünü Naruto ile paylaşır. Altın rengi bir hal alan Naruto Tobi'ye doğru koşar.


343
Tobi'nin maskesi düşer, kimliği ortaya çıkar. Bölüm, Minato'un öğrencisi olan Kakashi, Rin ve Obito'nun geçmişine odaklanır. Rin'den hoşlanan Obito, Hokage olmak isteyen karakterli bir çocuktur. Kakashi'yi kurtarmak isterken bir kaya altında kalarak ölmüştür. Maskesi düşen Tobi, Obito'dan başkası değildir.

344:
Madara, Obito'nun yanına gelir ve sanki bütün planı bilmektedir. Kakashi'nin "neler oluyor" demesi üzerine bölüm geçmişe gider. Hashirama'nın hayat verdiği bir ağacı kullanarak hayatta kalan Madara, ezilmiş halde bulduğu bir çocuğu kendi inine götürür. Ayakta bile duramayan bu çocuk Obito'dur ve köye dönüp Kakashi ile Rin'i görmek konusunda pek heveslidir.

345
Yoğun çabalar sonucu ayağa kalkabilen Obito, Kakashi ile Rin'in zor durumda olduğunu öğrenip White Zetsu ve Tobi'nin yardımıyla dış dünyaya açılır. Olay mahaline vardığında görüdüğü manzara sonucu Kakashi hariç mekandaki herkesi öldürür. Çünkü Rin-i emanet ettiği Kakashi'nin Rin-i öldürdüğünü görmüştür. Madara hücrelerini White Zetsu-ya aktarıp onun bir kısmını Black yaptıktan sonra yaşam suyunu (Hashirama ile olan bağını) keser ve ölür. Rinnegan-in peşine düşen Obito ise kendisini Madara diye tanıtarak Nagato, Konan ve Yahiko'nun karşısına çıkar.

346
Madara'nın aydan yansıttığı sharingan ile milleti genjutsu altına alıp mükemmel dünyayı kurmak ile ilgili planlarını dinlediğimiz bölüm, sevgili Yahiko'nun silah kullanmadan barış getirme girişleriyle devam eder.

347
Nagato, kontrol edemediği gücünden korkarken Yahiko, silah kullanmak yerine konuşmayı seçerek dünyaya barış getirmeyi amaçlamaktadır. Bu süreçte adını Akatsuki koyduğu örgüt büyüdükçe büyür. Domuz Danzo, Konoha'nın bir köyle yapacağı barış görüşmelerine karşıdır. Bu nedenle barış peşinde koşan Yahiko'yu ortadan kaldırmak ister. Dünya barışı için uğraşan Hanzo isimli adamı, binbir oyunla Akatsuki'ye düşman eder.
ps: Konan ve Yahiko birbirlerini seviyorlar. Lakin Nagato'nun gücü ile ilgili zor zamanlar yaşaması yüzünden Yahiko aradan çekilip ikisini genelde başbaşa bırakmayı tercih ediyor. Hastasıyım Yahiko'nun.348
Ünlü Hanzo, görüşmeler için Yahiko'yu çağırınca Akatsuki sevinir. O sırada Madara ortama gelip Nagato'ya "şu an benimle gel, yoksa kötü şeyler olacak der". Nagato'nun laftan anlamaması üzerine "o zaman gerçekliği olduğu gibi yaşa" diye ekler. Hanzo ile buluşma yerine varan Yahiko, Konan'ın yakalandığını görür. Hanzo'nun isteği üzerine Nagato yerden kunai'yi alınca Yahiko üstüne hamle yapıp bir nevi kendi kendini öldürür. Sinirlenen Nagoto ilgili jutsuyu (Kuchiyose Gedo Mazou) yapar ve yerden Juubi'nin kabuğu çıkar. Madara'ya hak veren Nagoto, Pain'i oluşturup daha sonra Konoha'yı yerle bir edecek olan Pain ve ekibinin temellerini atar.
ps: Madara ile Nagato'nun konuşması sırasında yağmurun yağışını çizmişler. Bayıldım.
ps: Madara sadece köşeye çekilip izlemiyor. Akatsuki üyeleri Yahiko-tachi ye yardıma giderken ortaya çıkıp onları öldürüyor. Yani yaşanacak trajedinin önlenebilmesini engelliyor.
ps: Hashirama ile dövüşü sırasında aldığı ölümcül yarayı Hashirama'nın hücreleri ile kapatıp hayatta kalan Madara'nın Rinnegan-ı uyanır. Daha sonra gidip, Nagato daha bebekken, ona Rinnegan gözlerini yerleştirir.
ps: Madara'nın Hashirama ile bağlarını koparıp ölmesinden sonra Madara ismini kullanan Obito, Juubi'nin kabuğunnu uyandırmak için Nagato'nun gücüne ihtiyacı vardır.

349
Her gece rüyasında Rin'i öldürdüğünü gören Kakashi'nin psikolojisi iyice çökmüştür. Orochimaru ile işbirliği içinde olan Domuz Danzo politik olarak bastırınca Sandaime görevden çekilir, yerini Minato alır.

350
Minato, Kakashi kendine gelsin diye ona Kushina'yı koruma görevini verir. The Nine Tailed i çağıran Madara, Minato ve Kushina'nın ölümüne neden olur. Kushina son nefesinde Sandaime'ye bebeğin adını Naruto koymak istediğini söyler. Minato'dan sonra yine Hiruzen Kage olur. Kage olamadığı için iyice deliren Domuz-Danzo, Kakashi'yi Anbu'suna davet eder.