Cumartesi, Temmuz 19, 2014

The Mentalist Season 6


The Mentalist TV serisinin ilk bölümü Red John ile açılıyor. Ekip her bölüm bir cinayeti aydınlığa kavuşturuyor, eş zamanlı Red John-un kim olduğunu bulmaya yaklaşıyor. Rigsby, Van Pelt-e evlenme teklif ediyor(3). Robert Kirkland-ın gerçek niyeti ortaya çıkıyor(4). Niyahet Red John ekranda görünüyor(8). Ekip FBI da işe başlıyor(9). Ve romantik son(22).

Öncelikle Red John-un kimliği beni hiç mi hiç tatmin etmedi. Lakin seriyi "Ah, Red John kim?!" diye izlemiyorum. Patrick Jane karakterini izlemek, incelemek bana keyif ve heyecan veriyor. O nedenle Red John davasının bitmesi üzerine seriyi izlemeyi kesmedim, kesmicems. Çünküüüüüüüüüüüüü sonu tam da istediğim gibi bitti..!! Ah!!

The mentalist i ilk izlemeye başladığım zamanı hatırlıyorum. Lisbon'un horoz nuri edalı tavırlarına kıl olmuştum. Ama zamanla sevdim kızı, ve şimdi (Dii, üzerinde bleach karakterleri olan kavuniçi mendilini çıkarıp sevinç gözyaşlarının yanağına ulaşmasını engeller); ne tatlı, ne güsel bir çift oldular öyleeeee ühhüüüü!:-)
22. bölüm sonrası aldığım not:
Ah, nihayet! Sonuna kadar direnen Jane, planlarının suya düşmesi, işlerinin sarpa sarması üzerine dürüst davranmaya karar verdi. Sonuca bakalım;
Lisbon: Because I feel the same way!
Dii: AAAAAAAAAAAAAA! that's so romantic! :-)

ps: bu arada Lisbon, Jane-i, Kim Fischer-a kaptıracak diye korkmadım değil kih-kih-kih)

Tür: detective
Episodes: 22
Cast: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney(Teresa Lisbon), Tim Kang(Kimball Cho), Rockmond Dunbar(FBI Agent Dennis Abbott), Emily Swallow(Kim Fischer)