Pazar, Ağustos 31, 2014

Godzilla (2014)

Eşini nükleer bir kazada kaybeden Joe, Japonya'da kalıp arıza modda araştırmalar yaparken oğlu Ford, amerikada evlenip çoluk çocuğa karışmıştır. Bir gün bir yaratık ortaya çıkarak garip sesler çıkarır, niyeti diğer cinsi çekip çiftleşmektir. Lakin -nedense- bu çift, Godzilla yüzünden emellerine ulaşamaz.

Iyk! 
Film 1950 lilerde yapılan nükleer testleri siyah beyaz modda göstererek başlıyor ve bilin bakalım ne diyor?! O dönem yapılan bu testler amerika veya diğer -çağdaş- ülkelerin dünyaya hakim olma sevdasından değil, Godzilla'yı öldürmek için yapılan çalışmalarmış. PÖH! Normalde beğendiğim "Aaron Taylor-Johnson", film boyunca berbat bir performans gösterdi. Oynamak istemediği o kadar belliydi ki, filme sızıp "git evine uyu çocuğum sen" demek istedim. Filmin yarısı karanlık, sıkıcı, boğucu bir atmosferde, bilgisayar ortamında geçiyor. Godzilla'nın ağzından çıkan mavi ateşlere ne demeli. Ayyyy! Aklıma geldikçe ziyan olan zamanım için bir hafta karalar bağlayasım geliyor. Özetle hiç mi hiç sevmedim. 

ps: eklemeden geçemicem; anne Juliette Binoche ve baba Bryan Cranston'nın oyunculukları iyiydi.

Country: USA, Japan
Duration: 123 min.
Director: Gareth Edwards
Cast: Aaron Taylor-Johnson(Ford Brody), Elizabeth Olsen(Elle Brody), Bryan Cranston(Joe Brody), Juliette Binoche(Sandra Brody)
imdb detail