Pazar, Ağustos 17, 2014

Nijiiro Hotaru: Eien no Natsuyasumi (2012 Spring)

Babasının ölümünden sonra pek iyi hissetmeyen Yuuta, yolda geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini farklı bir diyarda açar. Bunda emeği geçen yaşlıcık adam, bu yeni mekanda 1 ay mıdır nedir kalması gerektiğini söyler. Bu süre zarfında Yuuta, Kenzou ile süpper bir arkadaşlık kurarken, minik Saeko ile ortak noktasını -çok üzücü de olsa- keşfeder. Sürenin sonunda gençler birbirlerini bulmak sözüyle ayrılırlar.

Çizimler normal anime çizimi değil bir garip, ama konu güssel ve işleniş şahane olunca aldırmıyorsunuz. Sevdim, izlerken çok duygulandım. Ama iki nokta var eleştiricem. Birincisi çocuğun o diyardan geri gelişinin nasıl olduğuna değinmemeleri. Sonuçta kaybolduğu ana geri dönecekti. Orası boş kaldı; cık cık cık! Diğer eleştireceğim nokta ise Yuutta'nın derin arkadaşlık bağı kurduğu Kenzou ile büyüyünce karşılaşmalarının çok sönük kalması. Daha doyurucu bir tanışma, hatırlama beklerdim, olmadı. Keşke bu incelikli detaylara da dikkat edilseymiş. Yine de güssel bir filmdi. İzlemenizi tavsiye ederims.

Tag: Niji-iro Hotaru: Eien no Natsuyasumi, Rainbow-colored Firefly: Never Ending Summer Vacation, Niji-Iro Hotaru ~Eien no Natsu Yasumi~, Rainbow-Colored Fireflies: The Eternal Summer Vacation
Genres: Drama, Friendship
Country: Japan
Duration: 1 hr. 45 min.
Director: Uda Konosuke
myanimelist.net detail