Çarşamba, Ağustos 13, 2014

The Right Kind of Wrong (2013)

Ayrıldığı eşi, eski kocasının nasıl berbat bir adam olduğuyla ilgili yazdığı blog-dan para kırarken, Leo başkasına aşık olmuştur bile. Hem de kızın evlendiği günde.

Amerikanın romantik filmlerini severdim ben. Tom Hanks ve Meg Ryan li olanlar favorimdi mesela. Sonraki dönemde Kate & Leopold (2001) ve unutamadığım Serendipity (2001) var örneğin. Lakin ipin ucu iyice kaçtı artık. Romantik film diye indirip izliyosunuz. Karşınızda ahlaksızlık diz boyu olmuş, hatta bu normalmiş gibi seyircinin masasına konmuş şeylerle karşılaşıyorsunuz. Bu pok kokulu, solucanlı tabak mum ışığı ve arkada hoş müzik ile pembe çiçekler eşliğinde geldiğinden, bunu ah ne hoş şeklinde yiyenler olduğunu biliyor ve üzülüyorum.

Bir kere evli bir kadına alenen sarkmak ne demek?! Cinayet nedeni olması gereken bu durumun neresi komik. Kocasından -BAKINIZ KOCASINDAN- ayrıldığı gün başka bir adamla yatabilen kadına ne demeli. Sevgililer kavuştu diye alkış mı mesela! PÖH! Aşık olunan -kafalara olunması gereken diye kodlanmaya çalışılan- kadın profiline bakalım. Hırsız, erkek gibi maşallah, sadece topa vururken değil; yataktada keza adama resmen tecavüz ediyor. Romantik komedi tadındaki bir filmde çıplaklığın çötenk diye kameraya yansıması ise, artık alışın dünya böyle demekten başka birşey değil. VE ALIŞMICAM her kimsen!!! Bana göre hala iğrençliğin danıskası.

Özetle sevmemek ne kelime izlerken midem bulandı.

ps: araba çizme sahnesi de ne demek oluyor?! Biz burda çoluk çocuğumuza birisi sana zarar verse de sen ona zarar verme diye öğretiyoruz. Romantik-komedi olması gereken bir filmde adam -hem de kendi haksızken- başka birinin arabasını çiziyor. Ah, anne babalar, lütfen çok dikkatli olun çocukların zihnine sokulmaya çalışılan ANALOJİLER hakkında.

Genres: ahlaksızlık, saçmalık
Country: Canada
Duration: 97 min.
Director:  Jeremiah S. Chechik
Cast: Ryan Kwanten(Leo Palamino), Sara Canning(Colette), Ryan McPartlin(Danny), Kristen Hager(Julie Deere)
imdb detail