Pazar, Ekim 26, 2014

Sidonia no Kishi (2014 Spring)

Sidonia isimli uzay gemisinin derinliklerinde bulunan Nagate, çötenk diye robot pilotu olarak insanlığın sonunu getirmek için uğraşan Gauna isimli devasa uzaylılarla çarpışmaya başlar. ps: Bilerek kısa tutuyorum, çünkü bu seri oldukça şık sürprizler barındırıyor.

İlk bölüm çok sönük geçtiği için acaba mı? sorusu ile izledim episode 2'yi. Sonuç mükemmeldi. Nagate'nin sınıf arkadaşı olan bir kız acımasızca Gauna tarafından yendi. Yetmez gibi onu yiyen Gauna, kızın biçimini almaya onu taklit etmeye başladı. Konu harika, işleniş ise brütal ve çok iyi; bayıldım. Ek olarak Hoshijiro ile Nagate arasındaki romantizm çok tatlı.

Özetle Nagate'nin bulunmasını konu alan ilk bölüm hariç gayet izlenesi bir seriydi "Sidonia no Kishi". Bayılarak izlediğim "Shinsekai yori" yi hatırlatan mecha animenin işlenişi vurucu sürprizler nedeniyle başarılı. Beğenmediğim noktalara gelince; ilki çocuğun hızlıca pilot olması, ikinci ise ayı görünümlü Lala sultan. pöh! Bu ikisi dışında izlediğime memnunum ve tavsiye ederims...

ps: İkinci sezon geliyormuş. Cool!

Tag: Knights of Sidonia
Type: TV
Episodes: 12
Genres: Action, Mecha, Sci-Fi, Space, Seinen
Duration: 24 min.
Cast: Tanikaze Nagate(Ohsaka Ryota), Kunato Norio(Sakurai Takahiro)
myanimelist.net detail