Pazar, Ekim 26, 2014

Soul Eater NOT! (2014 Spring)

Silah olduğunu öğrenince DWMA akademisine başlayan Tsugumi, Meme ve Anya arasında seçim yapmak zorundadır. Çünkü "bir silah-2 kullanıcı" durumu daha önce duyulmuş birşey değildir. Kızlar birbirlerini tanıyıp kaldıkları yurtta eğlenceli vakit geçirirlerken Shaula isimli bir cadı ortaya çıkıp kaos yaratmaya başlar.

Ah! Çok uzun süreden sonra sırıtan güneş ve ayı, Maka ve Soul Eater ikisilini, cool "Death the Kid"-i ve canım "Black*Star"-ı görmek çok iyiydi. Maka'yı seslendiren "Omigawa Chiaki" gerçekten çok başarılı. Bayıldım. Ek olarak serinin çizimleri güssel. Bölümlerden birinde "Feather Eternal"-ın kendi boynunu kesmesi brütal (ps: gerçekten ölse daha iyi olurdu).

Karakterlere gelince;
Tsugumi: Pek başarılı olmadığının farkında. Yine de kendi kendini motive etme konusunda iyi. Aferin.
Anya: Ukalalığı uzatmadan gözyaşları içinde Tsugumi'nin koluna yapışması, Master-ın cafesinde şımarmadan var gücüyle çalışması, uyum sağlaması iyi. Sana da aferin. Master demişken sessiz sakin bardak silerken rahatsızlık veren müşterilere fırlattığı bakışlar pek cool, hmmm!
Meme: Salağın önde gideni. Geceleri uykuda yürüyo, soyunuyo, Tsugumi'nin üstüne atlıyo filan. İğrenç. Ek olarak herbir haltı (hatta adını bile) unutabiliyor. Seri sonunda bunu mantıklı birşeye bağlamaya kasmışlar ama olmamış.

Lakin:
İlk üç bölümden sonra aslında bu serinin muhteşem Soul Eater ile pek alakası olmadığını anlıyorsunuz. ps: cidden NOT yani! Üç standart kızın saçma salak günlük yaşamları serinin konusu. Utanmadan bir de filler yapmışlar(9.bölüm). İşleniş berbat. Bu dönemin hayal kırıklığı kesinlikle Soul Eater NOT oldu. Arada az biraz gerçek Soul Eater karakterlerini görücem diye(en uzun 11 de görünüyorlar) izleyip bitirdim, ama hiççççç sevmedim.

gagantous!

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 24 min.
myanimelist.net detail