Cumartesi, Ekim 11, 2014

The Rover (2014)

Mekan, kaosun hüküm sürdüğü Avustralya. Arabasını çalan adamların peşine düşen Eric, rastlantı sonucu hırsızlardan birisinin yaralı erkek kardeşi ile tanışır. Birisi arabası diğeri kardeşi için yolculuk etmeye başlarlar.

"Guy Pearce" ciddi ciddi harika bir oyuncu. Bu filmde de harikalar yaratmış. Lakin karakterin karakteri hakkında kafam karışık. Ne iyi ne kötü bir adam Eric. Sonuçta gözünü kırpmadan -para ödememek için- birisini öldürebiliyor. Az öz konuşuyor ki bayılırım böyle adamlara. Lakin üstündeki gömlek -ilginç bir biçimde- hiççççç kırışmıyor. Yuh yani! O kadar çöllerde debelendiler, neler geldi başlarına hatta resmen kolalı gömlek. Ne marka acep?!!!

Gelelim Rey'i canlandıran Robert Pattinson-a. Vay anasını! Bayıldım. Geri zekalı, saf, eş zamanlı arıza rolünü acayip iyi oynamış. The Twilight serinde pek konuşturmamıştı bu yeteneğini ama bu filmde resmen döktürmüş. Harika.

Benzer tonlara sahip mekanlar yüzünden görsel anlamda sıkıcı olan filmde işleniş yavaş ilerliyor, güssel incelikler ise detaylarda. Film içinde her ne kadar silah kan varsa da aksiyon beklemeyin derims. Özetle oyunculuk harika, işleniş süpper, incelikli konu düşündürücü ve iyi.

Genres: chaos, gun, blood, violence
Country: Australia, USA
Duration: 103 min.
Director: David Michoud
Cast: Guy Pearce(Eric), Robert Pattinson(Rey)
imdb detail