Pazar, Kasım 02, 2014

Barakamon (2014 Summer)

Katıldığı bir yarışmada, eserine laf söyledi diye yaşlı bir adamı yumruklayan Handa, babası tarafından küçük bir kasabaya sürülür. Calligrapher olarak sanat icra eden adam daha geldiği ilk günden başlayarak sevgiyi, anlayışı, eğlenmeyi, arkadaşlığı, birlikte birşeyler yapmanın güzel yönerini keşfeder. Elbette bu yeni deneyimleri sanatında etkili olacaktır. 

Hani bazı animeler olur. İçinden bal gibi SEVGİ taşar. İşte onlardan birisi Barakamon.  Bayıldım. Main çocuk karakter Naru'nun takunyaları ile etrafta koşturup sevinç kahkahaları atması harikaydı. Yüzünü her gördüğümde -sahne komik olmasa bile- gülümsedim. Handa ise acayip karizmatik bir adam bence (çok iyi çizilmiş). Arasıra çocuk gibi takılması, yeri gelince 23 yaşında olmasına rağmen pek yetişkin gibi çocukları koruması kollaması çok iyi dengelenmişti. Süpperdi. ps: kahkaha ata ata çalıştığı yerler çok iyiydi. Kahkaha ata ata kod yazdığım dönemlerimi hatırlattı, iyi geldi.  Bölümler adamın günlük yaşantısı içinde keşfettiği güsselikler sayesinde izleyicilere de çiçekler fırlatıyor. Bakınız, Tırmanmadan göremezsin, denemeden bilemezsin! :-) Bir diğeri de çok istediğin bir şeyi başkası kaparsa ona "DOUZO" diyorsun, sonra çabalamaya devam ediyorsun...  Eleştirmeyi düşündüğüm tek nokta gençlerin Handa'ya davranış şekilleriydi. Çok kaba saba buldum başlarda. Ama zamanla, aralarındaki ilişki geliştikçe gençler ona değer vermeye daha saygılı davranmaya başladılar derism.

ps: Opening çok tatlı bayıldım. "Rashisa" by "SUPER BEAVER"

Type: TV
Episodes: 12
Genres: Love, Family, Comedy
Duration: 22 min.
Cast: Handa Seishuu(Ono Daisuke), Kanzaki Kousuke(Kaji Yuki), Kido Hiroshi(Uchiyama Kouki), Kawafuji Takao(Suwabe Junichi)