Pazar, Kasım 30, 2014

Revolver (2005)

Normal hücrede 14 yıl kalmaktansa özel hücrede 7 yıl yatmayı seçen Jake Green, çıkınca ilk iş olarak Macha'ın kumarhanesine para kazanmaya gider. Kazanır da. Lakin bu Macha bela adamdır. Jake'in peşine pek ıskalamayan Sorter ve başka adamlar takar. Jake bu işten Zach ve Avi isimli iki adamın yardımıyla sıyrılabilecektir. Peki bu iki adam aslında kimdir. Dahası, saydığım diğer adamlar da kimdir?!!!

Way be! İlk defa izlediğim bir "Jason Statham" filmini seviyor hatta bir daha izlemek üzere arşivliyorum. Film gayet güssel başladı. Paranoyak takılan Jake'in iç sesleri ve yaşadıkları hem ilginç hem eğlenceliydi. Sorter rolünde "Mark Strong"-u izlerken de çok keyif aldım ama en iyi oyunculuk bence Macha'yı canlandıran "Ray Liotta"-a ait. Adam korkarken de, korkutmaya çalışırkenden de harikaydı. Filmi izledikten sonra nette bazı yazılar okudum ve çok ilginç eleştirilere, bakış açılarına denk geldim. Kesinlikle tekrar izleyeceğim. 

ps: Macha'nın benimle aynı felsefeye sahip olması filme olan ilgimi bir kaç kez arttırdı. 
Macha: A wise man once told me... there's only one rule in this world, a small question that drives all success. The more a man invests in that question, the more powerful that man will become. 
Macha: Can you guess what that question is, Mr. Green? 
Macha: What's in it for me? 
Dii: hahahahah!!!perfect!!!

Country: France, UK
Duration: 111 min.
Director: Guy Ritchie
Cast: Jason Statham(Jake Green), Ray Liotta(Dorothy Macha), Vincent Pastore(Zach), Andre Benjamin(Avi), Mark Strong(Sorter)
imdb detail