Pazar, Aralık 14, 2014

Corpse Party: Missing Footage (2012 Summer)

11 dakika süren OVA, gayet kanlı başladı. Korkunç çığlıklar eşliğinde sanırım makasla öldürülen birkaç kız filan. Sonrasında bir grup çift tanıtıldı; arkadaş olanlar, kardeşler, birbirinden hoşlananlar gibi gibi... Başarılı başlangıç nedeniyle bu OVA'nın devamı olan 4 bölümlük "Corpse Party: Tortured Souls - Bougyakusareta Tamashii no Jukyou" OVA'sını izliyor olucams.

Tag: "Corpse Party OVA"
Type: OVA
Episodes: 1
Duration: 11 min.
Cast: Kishinuma Yoshiki(Nakamura Yuuichi)
myanimelist.net detailCorpse Party: Tortured Souls - Bougyakusareta Tamashii no Jukyou (2013 Summer)
Harabeye dönmüş, tanımadığı bir okulda kendisine gelen Naomi, sınıf arkadaşları ile sınıfta düzenledikleri mini ritüeli hatırlar. Başka bir okula transfer olacak Sachiko için düzenledikleri bu ritüel sırasında yer çökmüştür. Sonrasını hatırlamayan Naomi, kendisini çok seven arkadaşı Seiko'yu az ilerde yatarken bulur. İki kız okuldan çıkmaya çalışırlar, lakin dışarıya açılan kapılar kilitlidir. Devreye paranormal şeylerin de girmesiyle iyice gerilen Naomi, sonradan pişman olacağı şekilde Seiko'ya bağırır. Sonrasında kızı WC de kendisini asmış bir şekilde bulur. Gerizekalı olduğu için kıza yardım edemez, bacaklarından tutup kaldıramaz mesela. Zavallı Seiko sizlere ömür olur. ps: ilerde öğreniyoruz ki aslında Seiko kendisini asmamış!!!

Böyle başlayan 4 bölümlük ova'nın konusunu sevmedim. Bir çok sorunun havada kaldığı işleniş de başarılı değil. Örneğin o küçük kızın cinayet işleme nedeni çok ama çok saçma, abisinin yarı derisinin neden soyulduğu da ilginç, 5 dakika önce normaldi mesela. Özetle kanlı birşeyler yapalım diyerek diğer önemli noktaların iplenmediği, amatörce bir seri olmuş. Hakkını vermeden geçemicem ama; serinin sonu iyi düşünülmüş. Arada gayet brütal ve şık sahneler de mevcut. Özetle abartı bir OVAydı lakin devamı olursa bakarıms. Bu arada seri sonunda abinin okul kimliğini gösterdiler. Devamı olabilir belkide.

Type: OVA
Episodes: 4
Duration: 29 min.