Pazar, Aralık 14, 2014

Kingdom 2nd Season (2013 Summer, 2014 Winter)

Birinci sezonunu heyecan içinde bitirdiğim Kingdom'un ikinci sezonu, sevgili "Wang Qi"-un ölmesinde rol oynayan "Mu Li" isimli adam ile başladı. Maalesef vahşice öldürülüp kafası bir kazığa geçirilmedi ama Li Xin, "seni savaş alanında öldürücem" dedi. ps: yeterli değil ama avunmak ve o günleri görmek için sabırla beklemek durumundayım. Sonrasında ise yeni bir general ve saz arkadaşları ile tanıştık; general "Po Lian" ve "Four Heavenly Kings" ismiyle bilinen adamları "Jiang Yan", "Zifang Jie", "Feng Xuan", ve hastası olduğum "Hu Lun"! Karşılarında; "Li Xin", "Li Xin" ile aynı statüde ve benzer hayallere sahip yeni çocuklar; "Meng Tian", "Wang Ben" ve en tepelerinde yaşlı general "Meng Ao"...

[spoiler]
Özellikle "Li Xin" ve "Hu Lun"-un karşılaşması ile kalbimin sıkıştığı savaş, güssel ilerledi ve iyi bitti. Öbür taraftan kral "Ying Zheng", kraliçe ile mazisi bulunduğundan haremin gücünü yanına çeken "Buwei Lü" -e karşı, erkek kardeşi ile ittifak yaptı. Ek olarak seri bir ara Zheng'in geçmişine, annesinden çektiği eziyetlere göz attı ve kraliçeden iyice nefret etmeme neden oldu. Bir başka güssellik ise saftirik "Xiang"! Bu pek işe yaramayan kız, aslında evrendeki en işe yaramaz gibi görünen canlının bile nelere kadir olabileceğini bir kez daha bana kanıtladı. Sayesinde bir kral, bir ülke kurtuldu(umarım). 
ps: "Wang Ben"-in babası ve "Meng Ao"-un generallerinden "Wang Jian", bir başka arıza. "Wang Qi" ile de kan bağları var. Ek olarak azimli, disiplinli, sert. Sülalesine 100 bin puan veriyorums ;) 
ps: "Meng Tian"-in kardeşi "Meng Yi": "He Liao Diao" ile aynı strateji okuluna gitti. Bu iki çocuk "Meng Wu" in oğulları. "Meng Wu" ise "Meng Ao"-un oğlu. 

Seriyi süper ötesi başarılı işlemişler. Tam kurguya kendimi kaptırmış, heyecan içinde bir beklentiye girmişken çötenk diye birisi çıkıp "kotowaru!!!" deyiveriyor. Hayda!! bütün beklenti yön değiştiriyor ve heyecan iyice tavan yapıyor. Yani: HASTASIYIM KINGDOM SERISININ!

Type: TV
Episodes: 39
Genres: war, military, strateji, historical, Seinen
Duration: 25 min.
Cast: Meng Tian(Nojima Hirofumi), Wang Ben(Hosoya Yoshimasa), Hu Lun(Sakurai Takahiro), Huan Ji(Ito Kentaro), Mu Li(Morikawa Toshiyuki)
myanimelist.net detail