Pazar, Ocak 25, 2015

Naruto: Shippuuden (376-400)

376 
Orochimaru'nun meydana getirdiği bir yaratığı Akatsuki bulur ve Itachi ile birlikte Naruto'yu yakalaması için Konoha'ya gönderir. Tsunade köyün yok olmaması için Naruto, Neji, Shikamaru ve Kiba'yı dışarı gönderir. Tabi mecha Naruto'da peşlerinden gider. 
ps: filler bölüm.

377 
Dövüş sırasında Naruto'nun "kaybedemem, daha Sasuke'yi bulup köye getirmem lazım!" demesi üzerine mecha Naruto tavır değiştirir. Çünkü köye varmadan önce Itachi onu biraz programlamıştır. Mecha Naruto, Naruto'nun kankisi olur birlikte Orochimaru'nun meydana getirdiği Mecha Kyuubi'den köyü kurtarırlar. 
ps: filler bölüm.

378 
Jinchuuriki olan Obito, Hashirama, Tobirama, Minato ve Sandaime ile dövüşür, kazanır. Bu arada hala son formunu bulmaya çalışmakta ara sıra yılan gibi sürünmekte ara sıra patlıcak gibi şişmektedir. Tam onu Obito yapan anılarını kaybedecekken iradesini kullanır ve hem Obito olarak kalır hem de Jinchuuriki'ye dönüşür. 
ps: 14. dakika gibi Sasuke bir kere daha Naruto'nun hayatını kurtarıyor :-)

379 
Madara ile Hashirama'nın dövüşü devam ederken, Obito, Minato'ya yüklenir Ona, zamanında bazı şeyleri fark etseydin Rin ölmez, bugün bunlar yaşanmazdı der.

380 
Naruto'nun içinde barınan Kyuubi chaktası, Minato'nun içinde barınan diğer yarısı ile işbirliği yapar. Bu sayede Naruto ve babası, Obito'nun oluşturduğu bariyer içinde kalan insanları bariyer dışına çıkartır. 
ps: Yeni Opening ve Ending, Sasuke nedeniyle harikaa :-)

381 
Minato ve oğlunun saldırılarına iyi dayanan Obito, Divine Tree ismindeki ağacı ortaya çıkarır. Bu ağaç, Juubi'nin nihayi şeklidir ve çevredeki insaları yakalayıp chakralarını emmeye başlar. Zamanında Uchiha tabletlerini okuduğu için bilgisi olan Madara, Hashirama'ya Divine Tree'yi tanıtır. ...İnsanların chakra kavramını bilmediği dönemlerde de savaşlar varmış. Prensesin birisi dünyaya barış getirme gayesiyle İlahi ağacın bin yılda bir verdiği meyveyi yemiş. Böylece chakraya sahip ilk insan o olmuş. Sonra Ootsutsuki Kaguya isimli prenses bir çocuk dünyaya getirmiş. Bu çocuk, çalınan chakrasını geri almak için vücut bulan ve büyük bir yıkıma başlayan İlahi ağacı durdurmuş. İlahi ağacın vücut bulmuş halinin adı Juubi imiş. Onu durduran kişi ise Ootsutsuki Hagoromo, yani Kaguya'nın oğlu, yani chaktra öğretilerini yayan ve Ninshu'yu kuran shinobilerin atası, Rikudou Sennin imiş...

382 
Divine ağacın saldırılarından maalesef Shikamaru'da yara alır. Çevresinde ölen insanları görünce Naruto ağlak muğlak bir hal alır. Onu içine düştüğü duygusal durumdan Sasuke dürterek kurtarır. Yine Sasuke sayesinde gaza gelen Naruto, Sasuke'nin yanında ayakta yerini alır.

383 
Naruto'nun chakrası içinde korunan 5 köy savaşçıları, birbirleri ile bağlantılı olduklarından 1.kage Hashirama'nın rüyasının ne olduğunu anlarlar. Adam, bütün ninja köylerinin birlikte barış içinde yaşamalarını arzulamaktadır. 5.kage 'nin mekana gelmesiyle Shikamaru iyileşir. Sasuke ve Naruto, Obito ile dövüşlerine devam ederler.

384 
Susanoo ile Kyuubi birleşerek yeni nesil bir yaratığı ortaya çıkarırlar. Bu yaratık, zamanında Naruto kuyrukluların chakralarından aldığı için, Obito'nun içindeki chakraya yapışır. Naruto'nun dostlarının ve yapabilir durumda bulunan tüm savaşçıların yardıma gelmesi ile ip yarışı vari bir göründü meydana gelir. Diğer yandan Naruto nun bilinci Obito ile sohbet etmeye başlar.

385 
Flashback ler şeklinde Naruto, Obito'nun küçüklüğünü izler. Rin'e olan düşkünlüğü, Kakashi ile yarışması, Hokage olmak istemesi gibi detaylar bir daha ekrana yansır.

386 
Flashback ler devam eder. Obito'nun akademiye girişi, Chuunin oluşu, Rin'in kendisini izlemesi ve onun için endişelenmesi gibi detaylar ekrana yansır.

387 
Konuşarak, seçtiği yolun hatalı olduğu konusunda direten Naruto, Obito'nun kuyruklular üzerinde bulunan kontrolünü yitirmesine neden olur. Kuyruklu chakralarını kaybeden Obito yerde yatmış kaybettiğini düşünürken Sasuke kılıcını çekerek ona doğru hamle yapar. Naruto ise Sasuke'yi durdurmak için koşar. Tam o sırada, -şimdiye kadar, yani savaşın en zor zamanlarında nerede olduğu merak edilen- Kakashi salağı ortaya çıkıp "bu işi bana bırakın" der. Zamanında, hayatını kurtaran Obito'nun emanet ettiği Rin'i koruyamayan gerizekalı Kakashi, pişmanlık içinde diz çöküp özür dilemek yerine kunai'si ile Obito'nun boğazına hamle yapar. Allahtan ortada Kakashi gibi şerefsiz olmayan, adalet sistemi sağlıklı çalışan Minato gibileri vardır. Minato, angut Kakashi'yi durdurur ve Rin'i koruyamadığı için Obito'dan özür diler. Sonra maalesef episode sonlanmaz ve izleyici, Kakashi'nin Naruto'tu takip etme nedenini anlatmak için kurduğu saçma salak cümlerleri dinlemeye maruz bırakılır. 
ps: Obito forever!!!

388 
Obito ile işi biten Naruto, Madarayı durdurmak için Sai ile yola koyulur. Yardıma gitmek isteyen Gaara kuyruklulardan destek ister. Artık herhangi bir Jinchuuriki'ye bağlı olmayan kuyruklular, Gaara'ya "Naruto'nun dostu musun?" diye sorarlar. Bunun üzerine bölüm, flachback-ler ile Gaara'nın çektiği acıları, Naruto ile tanışıp dövüşmesini ve en nihayetinde iyi biri olmasını ekrana yansıtır.

389 
Ablasına pek düşkün eş zamanlı hayran olan Hanabi, onun Neji'ye yenilmesine, eğitim sırasında sertleşen Neji'nin anlındaki iz nedeniyle acı çekmesine, yanına yaklaşılmaması gereken veleti (Naruto) izleyen ablasının yanaklarının kızarmasına tanıklık edince, değişir. Aralarında yaptıkları karşılaşmada ablasını yener ve böylece Hyuuga klanını ileride yönetecek kişi konumuna gelir. 
ps: Hinata ve Hanabi karşılaşmasında bence Hinata kardeşine vurmamak için geri çekildi ve Hanabi bunu anladı. Yine de birşey söylemedi. Yani bence...

390 
Hanabi hırsla çalışıp sabırsızlıkla zaman alan jutsuları öğrenmek için çabalarken, Chuunin sınavı sırasında Neji'yi şans eseri yendiğini düşündüğü Naruto hakkında duyumlar alır. Naruto, Akatsuki'i ile dövüşüp başarılı olmuştur mesela. Yetmez gibi ablası Naruto'nun gerisinde kalmıcam diyerek canla başla çalışmakta, Neji bile Naruto hakkında olumlu cümleler kurmaktadır. Bir geri döndüklerinde köyü yerle bir olmuş bulurlar. Lakin kimse ölmemiştir. Hanabi, Naruto'nun Pain ile dövüştüğünü, tam pes edecekken Hinata'nın öne çıkıp Naruto'ya destek olduğunu ve bu sayede köylülerin kurtulduğunu öğrenir. Artık yin eskisi gibi ablasına hayrandır ve onun gibi olmak istemektedir. 
ps: ühüüüüüüüüüüüü, Naruto'yu korumak için öne hamle yapan cesur Hinata ve söyledikleri yüzünden gene ağladım. I love you Hinata and Hinata forever! :-)

391 
Kyuubi'den öğrendiğimiz gibi, Juubi için durum farklıdır; içinden kuyruklular çıksa bile ölmez. Lakin Obito aylar boyu hareket edemeyecektir. Bunu duyan ve kafasından zeka fışkıran Kakashi, Obita'ya dönüp "dur durduğun yerde" diye emir verir. Salak! Adam için hareket edemez diyorlar!!! Öhömm... Seçtiği yol yüzünden pişmanlık duyan Obito, zamanında Nagato'nun yaptığı gibi "Gedo Rinne Tensei no Jutsu"-yu kullanarak ölen shinobileri diriltmeyi ve kendi hayatından vazgeçmeyi düşünür. Gerizekalı Kakashi, "hayatta kalıp yaptıklarının bedelini ödemeyeceksin demek" diyerek gene haddini aşar. Aptal herif, adam hayatından vazgeçip diğerlerini kurtarmak istiyor. Alooooooo! Öhömm2... Lakin Madara'ya ait arzularının vücut bulmuş hali-Black Zetsu, Obito'yu kaplayıp Madara'nın gerçek bedene kavuşmasını sağlar. Yetmez gibi Obito'yu kontrol edip Naruto-tachi-ler ile dövüşeceğini, sonra da Obito'nun gözünü alacağını söyler. Diğer tarafta ise Madara, ek olarak Hashirama'nın hücrelerini aldığı için acayip güçlenmiş, üstsüz ve karizma haliyle dövüşe başlamıştır... 
ps: Madara ile Sasuke karşılaşması; mükemmel değil ama gayet şık!

392 
Obito'nun içinden çıkan canavar Madara'nın yanına gelir ve ağzından çıkan zincirler ile bütün kuyrukluları bağlayıp kendisine doğru çekmeye başlar. Zetsu sayesinde Rinnegan-a kavuşan Marada'nın karşısında Gaara durmaktadır. Bu sırada Bijuu yaşlı ve iyi kalpli jinchuuriki'sini hatırlar. Adamın söylediği gibi şuan birisi(Gaara), jinchuuriki olmadığı halde Bijuu'yu kurtarmak için dövüşmektedir. 
ps: Rikudou Sennin (the Sage of the Six Paths) olarak ta bilinen Hagoromo Outsutsuki'den sonra Rinnegan'ı uyandıran yegane kişi Madara imiş. Zaten eski bölümlerden birinde gözlerini Nagato'ya ödünç verdiğinden bahsediyordu.

393 
Kuyruklular yutulunca, artık jinchuuriki olmayan Naruto'nun kalbi yavaşlamaya başlar. Kyuubi'nin yutulmadan önce söyledikleri doğrultusunda Gaara, Naruto'yu, akabinde de Sakura'yı kapıp yola koyulur. Öbür taraftan Sasuke, Hashirama'dan "Madara'nın kardeşine benzediğin için şansın var" sözlerini duyunca ek olarak bir adet jutsu alınca gaza gelip Madara'ya saldırır Sonuç; kılıçla biçilir. Yani Karin'in de sezdiği üzere Sasuke ve Naruto'nun kalbi eş zamanlı yavaşlamaya başlar. Zetsu ise garip bir yaratık ortaya çıkarmış Kage-lere saldırmaktadır.

394 
Jiraiya, Naruto'yu alıp gideli 2 sene olmuştur. Akatsuki'nin önüne yem atmak istediği için Chunin exam yapmaya kalkışan Tsunade, Kazekage olduktan sonra çevresinde bulunan hainleri tespit etmek isteyen Gaara'dan tam destek alır. Lakin Gaara'nın bir şartı vardır. Yazılı sınav Konoha'da, yetenek sınavı Sunagakure'de yapılacaktır. The Mizukage of Kirigakure, the Raikage of Kumogakure, ve the Tsuchikage of Iwagakure sınav davetiyelerini reddederler. Kulağına çalınan karışıklıklar hakkında bilgi toplamak gayesiyle Tsunade, bir davetiyeyi de Amegakure'yi yöneten Salamandra Hanzou'ya gönderir. 
ps: OMG! yeni ending dehşet iyi. Naruto ve Sasuke acayip cool görünüyor. 
ps: filler derims.

395 
Sanıldığının aksine Amegakure artık Hanzou değil Pain tarafından yönetilmektedir. Pain, Chunin sınavına bir ekip gönderir. Takigakure ninjalarından Fuu (jinchuuriki of the Seven-Tails) da ekibi ile birlikte sınav için yola çıkmıştır. Konoha'nın iyi kalpli meleği Ino, herzamanki gibi ince düşünerek yalnız kalan Sakura'yı takımına davet eder. Ve cadaloz Sakura, herzamanki gibi istemem yan cebime koy, bana ilgi alaka göster, hatta yalvar modlarına girer; uyuz karı! 
ps: filler derims.

396 
Konoha'da yapılan yazılı sınavın gözetmeni Shikamaru olur. 3'lü takımların her bir üyesi farklı odaya alınır. Kural şudur; takımın toplam puanı 100 olmalıdır. 90 veya 110 demek başarısızlık sayılacaktır. Takımlar birbirleri ile haberleşmenin yolarını aramaya başlarlar. 
ps: filler derims.

397
Neji sayesinde ekipler birbirleri ile haberleşir. Kalan kalır, geçenler Sunagakure'ye doğru yola koyulur. 
ps: filler derims.

398 
Neji ve Sunagakure'den Shira, akşam yemeği sırasında çıkan kavga esnasında diğer ekip üyelerini ve birbirlerini inceleme fırsatı bulurlar. Salak ve bencil Lee ise Shira ile dövüşmek istiyorum şeklinde tutturur. İyiki ortamda kafası çalışan Neji vardır da, "buraya Chunin olmaya geldik" diyerek Lee'yi durdurur. ps: Lee nin maksatından uzaklaşıp bencilce ve çocukça dövüşmek istiyorum şeklinde tutturmasını iğrenç buldum. İlk başlarda ne güsseldi Lee karakteri, zamanla iç ettiler. 
ps: filler derims.

399 
Sabah saatlerinde Chunin sınavının yetenek kısmı başlar. Shira'nın ekibi Neji'nin ekibini alt eder, lakin Sunagakure'nin diğer ekipleri bunları pusuya düşürür. Düştükleri zor durumdan kurtulan Neji-tachi-ler, Shira-tachi-lere yardıma gelirler. 
ps: filler derims.

400
Shira, Lee gibi Ninjutsu ve Genjutsu kullanamadığından Taijutsu alanında uzmanlaşmıştır. O da küçükken dışlanmış ve rastlantı sonucu Gaara tarafından keşfedilene kadar shinobi olamamıştır. Bu hikayeyi duyunca gaza gelen salak Lee, gene kendi kafasına hareket edip Shira-tachi-lere saldırmış olan Sunagakure'nin diğer ekiplerinin peşine düşer. İyiki peşinden Neji-tachi-ler gelirde ölmez dangalak. Sunagakure'nin diğer ekipleri bir nevi pişman olup "bizim de şerefimiz var" diyerek kendi rulolarını Shira-tachi-lere verirler. 
ps: filler derims.