Cumartesi, Ocak 31, 2015

Constantine (2005)

Doğumunda aldığı hediye/lanet nedeniyle şeytan çıkartma ayinleri düzenleyip insanlara yardımcı olan John, yaptığı işi pek seviyor gibi görünmez. Yetmez gibi yakında akciğer kanserinden ölecektir. Bir gün ölen ikiz kızkardeşinin arkasında bıraktığı ipuçlarını takip eden Angela ile tanışır. Kız ile satan'ın arasında bir bağlantı vardır. Peki bütün bu kurgunun arkasındaki kişi kimdir?!

Mimik yoksunu Keanu'den pek mimik gerektirmeyen başka bir film daha. Bu surat yapıştı resmen çocuğa. Valla 2015 yılında izlediğim 2005 yapımı filmi açıkcası çok dandik buldum. Fıstık gibi beyaz takım içinde gökten inen satan a ne demeli. ayaklar çamur içinde filan !!! Konu berbat, işleniş berbat, oyunculuklar normal, action dandik! Özetle sevmedim... Lakin: Keanu Reeves acayip cool çıkmış yine. Ölü beyaz teninin hastasıyım nede olsa. Bu durumda oh! iyi ki izledim :-) 

ps: Rachel Weisz -i severim ama bu filme gitmemiş. Bebek suratlı Keanu yanında fazla yaşlı durmuş. Daha çıtır bir hatun bulmalılardı derims. Ek olarak niye yönetmen öpüştürmedi bunları acaba.. hmmmmm !!!

Genres: şeytan, ruh çıkartma
Country: USA, Germany
Duration: 121 min.
Director: Francis Lawrence
Cast: Keanu Reeves(John Constantine); Rachel Weisz(Angela Dodson / Isabel Dodson); Tilda Swinton(Gabriel)
imdb detail