Cumartesi, Ocak 10, 2015

Great Teacher Onizuka (1999 Summer, 2000 Summer)

Lise zamanları yankee takılan "Onizuka, Eikichi" öğretmen, kankisi "Danma, Ryuuji" kaportacı olarak Tokyo'da yaşamaktadırlar. Anime, pek zeki olamayan, çocuk ruhlu ama gayet mert ve kendine has yöntemleri ile ders verip hayatı öğrencilerine anlatmaya çalışan Onizuka'nın maceralarını konu alıyor.

İzleme notlarım:
1: Eline balyozu alıp öğrencisinin evine giden Onizuka'nun vücuduna, gerçekçi çizimine, terliklerine, "sen de kimsin" diye sorulduğunda verdiği cevaba ba-yıl-dım!.
5: Film ve animelere bol bol konu olan bullying olayı. Kızlar çocuğu soyup resimlerini çekiyorlar. Sahi, Japonyada erkekler bu kadar sesleri çıkmayan, kızların işkencelerine maruz kalan tipler mi?
10: Salak ötesi davranan "Nomura, Tomoko"-ın hikayesi. Bu kadar salaklığa tahammülüm yok, bu nedenle bu bölüm en sevmediğim bölümlerden oldu. Ek olarak bu kız ileri bölümlerde de sürekli meme show yapıyor. ıyyk! Dahası öğretmen etiketli Onizuka da bunu destekliyor. Genre = komedi olsa bile (-) puan veriyorums. 
14-15:Onizuka öğrencileri için çılgınlar gibi ders çalışıyor ama sınavda kan kaybından yıkılıyor. Arşivlik bölümdü.
18: Sarışın kızın ("Kanzaki, Urumi"), Onizuka'yı maymuna çevirmesini beğenmedim. Onizaku bu kadar da köpeğe dönüşecek bir karakter değil bence. Karakteri ile uyumsuz miktarda, fazla musaama gösteriyor.
21: "Zorluk görünce hemen vazgeçeceksen, gerçekten vazgeçsen iyi olur" by Onizaku. İyi bölümdü.
23: Bayan öğretmen, "Fuyutsuki, Azusa" ile Onizuka, bir türkü yakınlaşamadılar. Bu serinin eksik yönü bu işte. Keşke biraz da romantizm olsaymış.

Özetle komikti. Bazı bölümlerde kahkaha ata ata bir hal oldum. Lakin genel itibariyle bayılamadım. Çünkü Onizuka'nın salak kızın memelerini veya iç çamaşırlarını göstermeye olan hevesi hiç ama hiç hoşuma gitmedi.

ps: "Shonan Junai Gumi!" de olduğu gibi dikilen uzuvlar yok ama arada iç çamaşırı veya popo görünüyo!. Komedi ise benzer düzeyde; başarılı.

Tag: GTO
Type: TV
Episodes: 43
Duration: 25 min.
Cast: Onizuka Eikichi(Takagi Wataru)
myanimelist.net detail