Cumartesi, Ocak 31, 2015

Ookami Shoujo to Kuro Ouji (2014 Fall)

Arkadaşsız kalmaktan korkan Erika, okulun ilk günü -şanssızlık bu ki- sevgilileri olan iki kızla tanışır. Onlardan geri durmamak için biriyle çıkıyormuş numarası yapar. Kızlar sevgilisinin fotoğrafını görmek isteyince de beğenip çektiği bir çocuğun resmini gösterir.Çocuk, aynı okulda prens olarak bilinen populer biri çıkar ve Erika'nın erkek arkadaşı gibi davranmayı bir şartla kabul eder. Kız, köpeği gibi ne isterse onu yapacaktır.

İlk düşüncems: İlk bölümde çocuğun kızı koruması, kolundan tutup uyuz arkadaşlarının arasından uzaklaştırması hoşuma gitti. Yani izliyorums;)

Bittiiiii!!!

Kızın drama bağlamadan hisleri konusunda net olması hoşuma gitti. Çocuğun fazla öküze dönüşmeyen karizmatik tavırları ve romantik sahneler hoşuma gitti. Çocuğun diğer kızlara tavrı ve Erika'nın omuzunda umumak istemesi hoşuma gitti. Erika ile birlikte kolye aramasına ise bayıldım. Mantık aramadan sırf kıza yardım etmek için eyleme geçmesi, nasıl desem: TAPILASI....
Erika'nın kötü kalpli arkadaşlarına rest çekmemesi moral bozucu. Karakterli bir kız değil Erika, cidden çok ucuz! (ps: "Ao Haru Ride" serisindeki Futaba uyuz arkadşalarına cıkışıp ben böyleyim demesi gibi mesela.) Kyouya'nın çocukluk anısı ise acayip tırt!! ahaha neymiş, kardan adam yapmış iki tane de biri yıkılmış-mış..hahahhaah, ilahi!

Bazı işleme hatalarına karşın romantik birşeyler istiyorsanız "Ookami Shoujo to Kuro Ouji" size ii gelebilir. Ek olarak erkeklerin nasıl olmaları gerektiği konusunda ip ucu da verebilir. kıh kıh :-)
Tavsiye ederims.

Tag: Wolf Girl and Black Prince
Type: TV
Episodes: 12
Genres: School, Romantic, Comic
Duration: 24 min.
Cast: Sata, Kyouya(Sakurai, Takahiro); Hibiya, Takeru(Hosoya, Yoshimasa); Kamiya, Nozomi(Matsuoka, Yoshitsugu)
myanimelist.net detail