Cuma, Ocak 02, 2015

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

... Ejdarhanın saldırdığı köy yerle bir olurken halk, cücelerin gittiği dağa doğru yol alır. Gördüğü altınlar yüzünden aklı bulanan Thorin, ne mahvolmuş insanlara yardım etmeye ne de kapısına dayanan Elf ordusuyla işbirliği içine girmeye razıdır. İşte tam bu sırada, ufukta, koca bir Ork ordusu peydah olur.

1. ve 2. Hobbit filmlerine göre daha güssel bir filmdi. ps: keza özellikle ikide bik bik bik konuşan ejderha kafamı şişirmiş, keyfimi kaçırmıştı.

- Saruman, Galadriel ve Elrond 'un Dark Riders(Nazgul) lar ile kapıştıkları sahneleri sevdim.
- Normalde boyu 1.89 m olan Thorin, yine iyiydi. Özelikle ses tonu gayet başarılı.
- Ses demişken Elven King Thranduil-i canlandıran karizma oyuncu Lee Pace-i ve karizmatik sesini de unutayalıms.
- Legolas daha genç olması gerekirken, daha yaşlı görünüyordu.
- Dengelemek için herhalde, Tauriel için de yaşlı oyuncu seçmişler. Bakınıs: Evangeline Lilly! Olmamış!
- Gelelim Bard rolündeki "Luke Evans"-a. Luke Evans-in şimdiye kadar beğendiğim hiç bir oyunculuğu olmadı. Keza Hobbit te bunlardan birisi. Oynadığı rolü üzerine giymiyor, sanki sadece üzerinde tutuyor. Adamın özentisizce çalıştığını düşünmüyorum. Bence sadece; yapamıyor.
- Koptuğum sahne, korkaklıkla suçlanan Alfrid'in "bir çok erkeğin yapacak cesareti bulamadığı şey"-i yapığını söylediği yer. hahhaha :-)

Country: New Zealand, USA
Duration: 144 min.
Director: Peter Jackson
Cast: Richard Armitage(Thorin), Martin Freeman(Bilbo Baggins), Ian McKellen(Gandalf), Orlando Bloom(Legolas), Evangeline Lilly(Tauriel), Lee Pace(Thranduil), Cate Blanchett(Galadriel), Hugo Weaving(Elrond), Christopher Lee(Saruman), Luke Evans(Bard), Ryan Gage(Alfrid)
imdb detail