Cumartesi, Şubat 14, 2015

Mushishi Zoku Shou 2nd Season (2014 Fall)

Küçükken karşılaştığı mushishi den, gözünün yerinde taşıdığı mushi ile yaşaması gerektiğini öğrenen Ginko, yanlışlıkla mountain lord'un yerine varis bırakmayı düşündüğü yumurtayı çatlatır. Çok pişman olur ve sanırım sonrasında mushishi olmaya karar verir. İşte bu konu ile başlayan seri, sonrasında Ginko nun yaşadığı maceraları, "Toshio Masuda"-nin mükemmel muzikleri eşliğinde izleyiciye sunuyor.

Her zamanki gibi huzur bularak izledim. 
İzleme Notlarım: 
1(13): vuruldum müziklerine... arşiv!! 
 2(14): romantik dramatik harika! 
3(15): romantik dramatik harika! ve kesin arşiv.... 
6(18): müzik ve göğe yükselen mushi, vurucu! arşiv! 
8(20): kalpsiz anne ile oğlu arasındaki dram. kadını saçlarından sürüyesim geldi!

ps: endginler "Toshio Masuda" ya ait. Her bölüm sonu farklı, herbiri birbirinden güssel, özel. Bayıldım. Özetle takipteyim...

Type: TV
Episodes: 10
Duration: 23 min.
Cast: Ginko(Nakano, Yuto)
myanimelist.net detailMushishi Zoku Shou Special (2014 Summer)
Tanıştığı mushishi'yi takip eden Ginko, mushi lerin dünyaya sızdıkları bir delik bulur. Bu deliği onarmazsa dünya üzerine çok fazla mushi gelecek ve balans bozulacaktır. Kumado'nun ise derdi bir başkadır. Küçüklüğünden beri içinde taşıdığı mushi yi salar, beyaz renkteki bu mushi kötü mushi yi yer, Kumado bayılır. Kendine geldiğinde yine içinde aynı mushiyi taşımaktadır. Bu, ailesinde nesilden nesile aktarılan bir görevdir.
Dram kokuluydu, Ginko'dan çok Kumado-ya yoğunlaşılmıştı, iyi yapılmıştı. Yine mushi-lerin uyum içinde ışıya ışıya dans etmelerini izledim. Keyfim yerinde ;-) 

Tag: Mushishi Zoku Shou Episode 11 and 12
Type: Special
Episodes: 1
Duration: 47 min.
Cast: Ginko(Nakano, Yuto); Minai, Kumado(Mikami, Satoshi);