Cumartesi, Şubat 14, 2015

Psycho-Pass 2 (2014 Fall)

Adamın birisi Sibyl System in dandikliğini kanıtlamak için bazı eylemleri organize etmeye başlar. Bu akıllıca yönlendirilen eylemlerde rol oynayan kişiler, sonunda ölüm olsa bile Kamui'nin söylediklerini yapmak konusunda kararlıdırlar. Sibyl'den değil adaletten yana olan ve ruhsal durumu en zor şartlarda bile gökyüzü kadar sakin ve temiz görünen Akane, ekibine yeni katılan tiplerle uğraşırken bakalım Kamui'yi yakalayabilecekmidir.

Süpper başladı berbat bitti. Sibyl System in verdiği kararların adalet sayıldığı yerde, ya sistemin içinde çürükler meydana gelirse?

İzleme notlarım (spoiler):
3 ve 4 şahane bölümlerdi. adamın birisi sakin sakin polis kadını patakladı, ve sonra suç işleme seviyesi daha yüksek olan, Sibyl System tarafından infaz edildi. Bayıldım... Sonuca bakan Kamui nin "işte Sibyl System gerçeği" tadındaki, yukardan bakışları harikaydı. Şiddetle arşivliyorums :-) ps: bu arada insanların Sibyl System in adalet sistemine %100 inandığını görüyoruz bu bölümde. 

5 ve 6: bu seferde halk farkında olmadan, insan öldürmeye başlıyor. hadi bakalımmmmm!!! oyuncuların tavuk değil insan öldürdüklerini gördükten sonra bazılarının bundan keyif alarak devam etmeleri ilginçti. Empati kurmam olanaksız olduğu için hala rast gelince şaşırıyorum. Var böyle bilerek , karşısındakinin acı çektiğini görerek zarar veren insanlar. 

7 itibariyle seri saçmalamaya başlıyor. Keşke o uçak kazası, Kamui nin operasyonları filan devreye girmeseydi. Adam zeki bir terörist olarak kalsaydı. 

9 Kamui, Sibyl System i değerlendirmek istiyor. Ama bu uğurda vahşice insaları öldürmekten geri durmuyor. Tek derdinin adalet olduğunu sanmıyorum artık. ,Ama bu Kamui nin suçu değil. Gittikçe cool ve haklı hale gelmeye başlayan adamı rezilleştiren yazar çizer senaristin suçu... Bu arada "Tougane, Sakuya" çok pis adammış yahu. 

11: İçerdiği hastalıklı beyinleri o zamana kadar kullanan Sibyl System neden Kamui yi görünce onları yok edip yenileri ile değiştiriyor. Şimdiye kadar aklı neredeydi. 

"Shimotsuki, Mika": kıskanç karının önde gideni. Ekibe katıldığından beri Akane nin verdiği kararları hep eleştiridi, sanki kendi daha iyi çözümler üretebiliyormuş gibi. Acil durumlarda paniklediği için mantıklı kararlar veremedi ve sayesinde bir grup insan öldü. Pişmanlık hissetti mi?! 5 dakika için belki! Bölüm biterken ne mal olduğunu anlamıştık zaten... Gerçekleri gözünü kulağını kapatmayı seçen, kurallara uygun yaşayan ve onları sorgulamayan ezik bir koyun!!! ps: büyükannenin yerini Tougane'ye kimin söylediğini de unutmayalım bu arada.

Özetle sonunda saçmalamasına rağmen bazı bölümleri acayio vurucu.. Yani takipteyimm...

Type: TV
Episodes: 11
Genres: soğukkanlı, sakin, cool, kadın:-)
Duration: 23 min.
Cast: Kamui, Kirito(Kimura, Ryouhei); Tsunemori, Akane(Hanazawa, Kana);
myanimelist.net detail