Cumartesi, Şubat 14, 2015

Terra Formars (2014 Fall)

Bazı nedenlerden ötürü zor durumda kalan bir gurup insan, üzerlerinde deney yapılmasına izin verirler. Sonuç olarak kazandıkları abilities Mars'ta işlerine yarayacaktır. Mars, insandan daha irice, bol kaslı karafatmaların (cockroach) üssü haline gelmiştir ve onların neden olduğu bir virüsten dolayı dünyada hasta olan insanlar vardır(bu kısmını iyi anladığımdan emin değilim). Ekip Mars'a gittiğinde, iri karafatmaların planlarını bildiğini farkeder. Sanki içlerinde bir hain vardır. Savaş başlar.

ps: bilimadamları, Mart yüzeyinin insanların yaşayabileceği sıcaklığa erişebilmesi için oraya bir cins algae ve karafatma göndermişler. Amaç, karafatmaların ölmesi, onların cesetleri ile beslenen algae-nin güneş enerjisini absorbe ederen yüzeyi ısıtmasıymış. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra 6 kişilik bir ekip Mars'a neler olduğunu görmek için gitmiş ve hemen öldürülmüşler. Çünkü karşılarına mutant karafatmalar çıkmış. İşte 13 bölümlük anime, dünyanın örnek karafatma toplaması için marsa gönderdiği savaşçı ekibin maceralarını konu alıyor.

İlk izlenim: ayı tarafından parçalanan çocuğun tekrar kendine gelmesi ve kanlı sahneler ilgimi çekti. Açıkçası sahne bağlamalarını çizimleri amatörce buldum. Karakter gelişimi ise hiç yok gibi. Yine de bir bakıcams.

Baktıms ve işte izleme notlarım: 
2: gemiye nasıl sızıldı anlamadım. içerde bir hain mi var? 
3: iyiydi. hedefe kilitlenen kızın -başına- gelenler dehşet başarılı. 
4: romantikti ama ilgili sahneyi çok uzattılar. 
 5: Michelle-san harikalar yaratıyor. 
6: Çok dandik action!! 
8-9-10: Seri strateji değiştirip karakterlere yoğunlaştı. İzleyici empati kursun, biraz gözyaşı iyidir diye sanırıms. Adolf'un hikayesi -itiraf ediyorum çok dandik- ama yine de hüzünlüydü. Ek olarak taşlara karşı siper alması filan; iyiydi. Bu arada Eva'nın saçma salak cırlamaları yüzünden başım ağrıdı resmen. O kızın orada ne işi var cidden ya?! 
13 Bu seri kesin devam edecek. 

Akari, ve hatta diğer çocuklar, çok hızlı bir şekilde kanki oldular. Bir tanışmalarını izliyosunuz, hopppp, bir birbirleri için kendilerini feda etmelerini izliyorsunuz. Dediğim gibi sahne bağlamaları amatörce. Ek olarak taş ile dövüşen, konuşma özürlü böceklerin silah kullanmaları bir başka saçmalık. Özetle 3 deki başarılı sahne için seriyi bitirdim ve izlerken sıkılmadım. Ama çok saçmalık var. Bu nedenle OVA, Special etc. ve ikinci sezonuna bakmıcams. 

VAZGEÇTİM, BAKICAMSS...:-).... ÇÜNKÜ BÖCEKLER VE KUŞLAR VE BİLMEMNELER HAKKINDA MERAKLANIP ARGE YAPTIM VE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM. İKİNCİ BÖLÜMDE DE BİR ÇOK ŞEY ÖĞRENEBİLİRİMS...

Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: aman aman sevdiğim bir karakter olması
myanimelist.net detailTerra Formars OVA (2014 Summer, Fall)
Bugs II Projesine katılan Komachi, hoşlandığı kız ölünce ilacı kendisine enjekte eder ve çevresindeki böceklerin icabına bakar. Lakin projeye katılan bazıları para için böcek yumurtasını dünyaya kaçırmayı planlamaktadır ve işte bu hain bazıları, kanının son damlasına kadar çarpışan kaptan "Davis, Donatello K."-i öldürürler. Lakin çok şükür planları tutmaz ve Bugs 2 projesinden dünyaya sadece iki kişi dönebilir. Komachi ve Ichirou. ps: Ichirou sağlam ayakkabı değil.

Her zamanki gibi caniceydi. Bayıldım. :-) Özetle Terra Formars'a tam gaz devam...

Tag: Terra Formars: Bugs2 2599, TERRAFORMARS OVA
Type: OVA
Episodes: 2
Duration: 23 min.