Pazar, Mart 22, 2015

Black Lagoon: The Second Barrage (2006 Fall)

1. hikaye (13,14,15): Küçükken kaldıkları yetimhanede ve sonrasında, artık ne yaşadılarsa kafayı sıyıran ve vampire modunda takılan 2 küçük kardeş, para karşılığı abnormal hünerlerini sergileyip silah ve balta eşliğinde milleti biçmektedirler. Lakin son işlerinde sert kayaya -Balalaika'ya- çarparlar. Sonuç malum!

İlk sezonda fantasia-ye girmemiş, mafya, silahlı çete ve assasin-lerle iş görmüş olan olan yazar-çizer bu sefer vampire denemiş, ve olmamış. Keza salak kardeşlerin saçma ve uzun dialoglarını izlerken çok sıkıldım

2.hikaye (16,17,18): Sahte para işindeki bir çeteyle anlaşamayınca canını kurtarmak için soluğu kilisede alan bir para dizaynırı, orada Eda ve Revy ile karşılaşır. Para karşılığı korunma teklif eden kızın peşinde, para karşılığı kızı canlı yakalamaya kararlı bir sürü abnormal-normal katil vardır.

PUUHAHHAAAH! Gülmekten ölerek izledim resmen. Çok keyif aldım. Eda ve Revy'in kızla ilk karşılaşmaları, Eda'nın gece vakti jogging yapan kıza takılması, teknede alt üst olmuş kızın "can I ask you something?" demesi... ahahhaahha süpperdi. ps: Wizard lakaplı karakter, reklam yaparken çatıdan düşmekte olan Revy tarafından vuruluyor.. ahahahah süpper sahne. ps: Eda, CIA'miş.

3. hikaye (19,20,21,22,23,24): Japonyada iş yapmak isteyen Rus mafyası Balalaika, yanına çevirmen olarak Rock-ı alır. Balalaika, Washimine klanı ile anlaşamayınca cinayetler başlar. Washimine klanının mecburen başına geçen lisesi kız Yukio, onur şeref yakuza derken hem biricik ve karizmatik koruyucusu Ginji'nin hem de kendisinin mahvına neden olur.

Ginji acayip iyi bir karakterdi. Ek olarak kendisini Revy'ye çok yakıştırdım. Konunun sıkıcı olmasına rağmen, karşılaşmalarını içeren 24. bölüm cidden çok iyiydi. ps: kolları kesilen adamın havuzda debelenişine 10 puan :-) ps: boğazdan geçen kılıcın çıkardığı ise 100 puan:-)

İlk sezonunu bayılarak izlediğim Black Lagoon'un ikincisi -birincisi kadar olmayada- iyiydi. Mesela 2. hikayeyi gülmekten öle öle izledim. Revy hala bir numaralı kadın karakterim. Kızı çok çok iyi çizmişler. Ek olarak ingilizce seslendireni çok ama çok iyi. Özetle hastasıyım bu serinin...:-)

Tag: Black Lagoon: The Second Barrage, Black Lagoon 2nd Season, Black Lagoon Second Season
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 24 min.
Cast: Matsuzaki, Ginji(Adamthwaite, Michael / Yanada, Kiyoyuki);
myanimelist.net detailBlack Lagoon: Roberta's Blood Trail (2010 Summer, Fall, 2011 Winter, Spring)
Kendisini bir ailenin parçası gibi hissetmesine ve mutlu olmasına neden olan adamın öldürülmesi üzerine Maid Roberta, intikam almaya yemin eder. İlk kurbanlarını vahşice öldüren maid, diğer avı için çalışmalara başladığı sırada yaşlı adamın küçük oğlu Garcia, yanındaki mini maid-le birlikte Roberta'yı bulmaya, güvenleri evlerine geri götürmeye karar vermiştir. İşte bu niyetle Garcia, Rokuro'den maid-i bulması için yardım ister. Rokuro elinden geleni yapar; "Washimine, Yukio" nin kendisini öldürmeyine tanıklık edip çok üzülen Rocky, içindeki korkuyla başetmek için oynaması gereken rolü layığıyla oynar.

_ seri başında iki asker, küçük bir kız için duello eder. Birisi kıza kötülük yapmak diğeri ise korumak gayesindedir. Bu sahneyi seri ile bağdaştıramadım. Bir şeyleri atlamış olabilirim... 
_ Garcia'nın babası Roberta'nın babasının arkadaşı, bu nedenle kıza yardım ediyor. 
_ ep25: mini maid adamın birini bıçaklıyor. OMG! Uwwwww! düşman başına bile değil. (bakınız yandaki resim) :-D
_ "Chang, Bai Ji-Shin" eski polis, yeni mafya sanırım. Eş zamanlı emirleri, kim olduğunu bilmediği Eda'dan telefon aracılığı ile alıyor. Eda'nın CIA olduğunu hatırlatırıms. 
_ ep28: OMG! bölüm acayip brütal başladı. Wolf Maid'in ağzıyla bıçak tutma sahnesi beni benden aldı. Perfect!!! 
_ Rocky, şaşırtıyor. Aslında şaşırtmaktan öte iyi bildiğim birşeyi netleştiriyor. Her insan IQ sünden ve ahlak yapısından bağımsız -gayet başarılı- kötülük yapabilir, eğer seçerse... 

Özetle wow wooowwww diyerek izlediğim bir seri oldu. Brütaldi, güsseldi. Arşivliyorums. 

Tag: Black Lagoon: Roberta's Blood Trail, Black Lagoon 3
Type: OVA
Episodes: 5
Duration: 33 min.