Pazar, Mart 22, 2015

Blade of the Immortal (2008 Summer, Fall)

Vücudunda taşıdığı kurtçuklar nedeniyle ölümsüz olan Manji, öldürülen anne ve babasının intikamını almaya niyetli 16 yaşımdaki kızımız Rin'e yardım etmeye karar verir. Böylece yolculukları ve maceraları başlamış olur.

İzleme Notlarım (SPOILER içerir):
_ Manji zamanında bir adamı öldür. Buna tanık olan ve kafayı sıyıran adamın kızkardeşi, Manji'nin kızkardeşi gibi davranmaya başlar. ps: ne gereksiz bir detay. sırf adamın ölümsüz olduğunu seyirci anlasın diye mi yani?!
_ Zamanında hoca, kendisini ölümden kurtaran öğrencisini değil de oğlunu bir sonraki hoca olarak atar. Neymiş; öğrencisinin kurtarma yöntemi, öğrettiklerine uygun değilmiş; salak! İşte kılıç okullarının kökünü kurutmaya kararlı Kagehisa, haksızlığa uğrayan bu adamın torun.. Adam haklı beyler!!!
_ Sarışın kadının çetesi ne iş, anlamış değilim...
_ Manji, neredeyse hiç bir bölümde iyi dövüşmüyor. Adam sadece ölümsüz olmasının verdiği avantajla -kazanmış- gibi görünüyor. Yani hiç karizmatik değil.
_ Rin karakterine iyice sinir olmaya başladım. Hem beceriksiz, hem de kendi başına kararlar alıp, uygulamaya, zorda kalınca imdat! diye bağırmaya devam ediyor. Poh! neymiş; ailesinin intikamını alacakmış-mış. Kagehisa ile karşılaştığı sahneye ne demeli. ahahhaha, adamı öldürmenin hayallerini kuruyo kendi düz yolda düşerken. Sevmiyorum böyle haddini aşan insanları.
_8 ve 9: ince ve soluk bir kadın, Manji'yi bir güssel benzetiyor. Başarılı dövüş, Therefore; arşiv.
_13: neden seride ne işi olduğunu anlamadığım sarışın kadın ve çetesi Taito'nun geisha sevgilisini öldürüyor. Hüzünlü sahneler.

Özetle 13 bölümüde izledim ama sevmedim. Manji iyi bir dövüşçü değil. Rin, salakın önce gideni. Çizimler harika, Kagehisa, başarılı bir karakter. Ama konu sarmadı, işleniş ise çok başarısız. Serinin devamı olacak gibi ama bakmıcams...

Tag: Mugen no Juunin
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Manji(Seki, Tomokazu); Anotsu, Kagehisa(Nojima, Hirofumi); Magatsu, Taito(Nakai, Kazuya);
myanimelist.net detail