Pazar, Mart 08, 2015

Frailty (2001)

Annesinin ölümünden sonra iyi kalpli babası ve tatlı erkek kardeşi Adam ile yaşamaya devam eden Fenton, gayet mutludur. Ta ki bir gece babasının gelip tanrıyı gördüğünü ve tanrının demon ları öldürmesi için Meiks ailesini görevlendirdiğini söylediği ana kadar. Bu durumda zavallı Fenton, çıldırmış gözüyle baktığı babasına kah yardım eder, kah karşı gelir. Küçük Adam ise iki sevdiği kişi arasında kalmıştır.

Way be! İlginç bir filmdi. Filmin director koltuğunda gördüğümüz Bill Paxton baba rolünde harikalar yaratmış. Matthew McConaughey-i her daim seviyorum zaten. Çocukların oyunculukları ise şahane. Hele hele Adam'a bayıldım. Sin City'in meşhur kötüsü Powers Boothe ise keskin bakışlı FBI ajanı rolünde başarılı.

Film gayet sürükleyiciydi. Ek olarak sonu beklemediğim şekilde iyi bitti. Bir tek kafama takılan babasının Fenton'a dokununca ne hissettiği, bakınca ne gördüğü oldu. Keşke onu da gösterselermiş. Özetle su gibi ilerleyen gerilim seviyorsanız tavsiye ederims.

Director: Bill Paxton
Cast: Bill Paxton(Dad Meiks), Matthew McConaughey(Fenton Meiks), Powers Boothe(FBI Agent Wesley Doyle), Jeremy Sumpter(Young Adam)
Country: USA, Germany
Runtime: 100 min.
imdb detail