Pazar, Nisan 12, 2015

Death Parade (2015 Winter)

Yaşadıkları ilk şok nedeniyle oraya nasıl geldiklerini hatırlamayan iki kişi, barmen Decim'in yönlendirmesiyle bir oyun oynarlar. Yaşamları, bu oyuna bağlıdır. Diğer taraftan asistan olarak görevlendirilen Kurokami, Decim'e yardımcı olmakta, eş zamanlı geçmişini hatırlamaya çalışmaktadır.

İzleme notlarım:
_ dart oynanan episode 1'e bayıldım. çizimler süpper, işleniş süpper, action süpper, Decim'in tarzı süpper! Özetle devam;)
_ başlarda cool duruşu ile ilgimi çeken Kurokami'yı sevmedim. yeni yetme asistan olmasına rağmen Decim'in boynuna saldırması, sunulan soğuk duruşuna rağmen fazla duygusal ve kontrolsüz olması; olmamış. Acemice düşünülmüş bir karakter derims.
_ birisini öldürmek! ne kadar zorda da kalsam yapabileceğim birşey değil. peki cinnet denen pamuk ipliği dolanırsa ayak bileklerine?! Allah göstermesin! yapar mıyım yapmaz mıyım? büyük konuşmayacağım. bildiğim tek şey bir şeyi öldürmenin hafifletici nedeni olamaz. (ep4 sonrası)
_ 5 ve 7. bölümler boş derims.
_ 6.bölümde idol Harada ile fanı olan kızın ilişkisi vardı. İyi bölüm.
_ Decim'in aptal bir arbiter olmaması yaşlı adamın canını sıkarken, patronu olan Nona'ya sanki yeni bir kapı gösteriyor: hissedebilen arbiter'ler!
_ 11 iyi, 12 şahane. Decim ile Kurokami arasında gelişen olaylar süpper. Ama, sanki, yine de; Decim, Kurokami'ye kıyak geçmedi mi?!

İlkini "Young Animator Training" konsepti altında izlediğim ve bayıldığım "Death Billiards"_ın devamı niteliğindeki bu seriyi -eksiklerine- rağmen sevdim. Konu, işleniş, çizimler süpper. Lakin her bölümde farklı kişilerin hikayelerini işleselermiş, Kurokami ile fazla zaman kaybetmesermiş daha iyi olurmuş derims. Ek olarak karakterler -Kurokami hariç- iyi düşünülmüş.. İnsan olarak insanları anlayabilen Kurokami, cool olması gerekirken fazla kontrolsüz, eş zamanlı öküz. Decim'in boynuna yapışması ve cırlaması cidden morelimi bozdu. (ps: böyle şeyler görünce Naruto'nun ve pek tabi Masashi Kishimoto'nun kıymetini anlıyorum. Ne de güssel işler kendisi karakterleri...)

Özetle devamı olursa kesinlikle bakıyorums ve çok daha başarılı karakterler bekliyorums.)

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Decim(Maeno, Tomoaki); Ginti(Hosoya, Yoshimasa);
myanimelist.net detail