Pazar, Nisan 12, 2015

Kimi ni Todoke 2nd Season (2011 Winter)

Sevgililer gününde yaptığı çikolatayı Kazehaya hariç herkese dağıtan Salako - ay pardon Sawako-, nedense 1. sezonun aksine 2. sezonda mallaşır ve saçma salak davranmaya başlar. (ps: çok kızdım kendisine çookkk) Bu arada onun bu mal hali Kazehaya'yı üzmeye, beni ise çileden çıkartmaya başlar. Düşünün; Kazehaya bir bakıyor ooo herkesde Sawako'nun çikolatası, kendi elleri bom-boş... Kento isimli çocuk Sawako'ya yakınlaştıkça Kazehaya içindekileri tutamamaya başlar. Lakin o da başka bir alemdir. Adam gibi açık açık konuşmadığı için, mala bağlayan Sawako'nun kafası iyice karışır, saf salak birşeye dönüşür. 1.sezondaki halinden eser kalmayan bu yeni kız, yanlış anlaşılmalarını cesurca göğüsleyip düzeltmek varken iç sesiyle boğuştukça boğuşur ve resmen beni kusturuyor.

İzleme notlarım: spoiler içerir. 
_ Kento, -nedense- Sawako'ya Kazehaya'yı unut benimle çık filan diyor. Niyeti hiç bir şekilde belli edilmeyen bu çocuk, neden böyle birşey yaptı hiç bir fikrim yok. En yakın olasılık gay olması ve abayı Kazehaya'ya yakması derims.... 
_ Sawako, bir gaza gelip harekete geçerken, bir tekrar mala bağlayıp iç seslerine dönerken, aslan parçası Kurumi, Kento'ya okkalı bir tane geçirir. (ps: helal olsun kız!) 
_ Artık ciddi ciddi bölümleri ileri sarmaya başlıcakken Sawako hislerini açıyor ve bana bir oh be derdirtiyor. (ps: ama çok pis nefret ettim gerizekalı bencil düşüncesiz korkak Sawako'dan) 
_ Kazehaya artık basbas bağırarak hislerini dışarı vuruyor. Baktı kız mal, imadan anlamıyor. 

Özetle nihayet birlikte oluyorlar. Ama bir film ile bitirilecek olayı, 12 bölümlük seri yapıcaz diye sakız gibi uzattıkları için kabak tadı vermedi değil. Özetle devamı olursa elbette bakıcam. Çünkü biricik Ryuu ile Chizuru , ek olarak Ayane ile Arai arasında aşk beklentim var. Lakin 2. sezon hele hele Sawako karakteri hiç olmamış...

Tag: Kimi ni Todoke: From Me to You 2nd Season, Reaching You 2nd Season
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Miura, Kento(Miyano, Mamoru);
myanimelist.net detailKimi ni Todoke 2nd Season: Kataomoi (Jan 5, 2011)
Middle school zamanı tatlı bir kız olması nedeniyle sorun yaşayan Kurumi, Kazehaya'ya aşık olur. Ama arkadaşları tarafından dışlanmaktan korkup sessiz kalır. O zamana kadar Kazehaya'dan hoşlanan diğer kızları bir şekilde uzaklaştırmayı bilmiştir. Lakin şuan ki rakibi Sawako'dur. Sawako sayesinde, cesaretini toplayabilir.
İkinci sezon öncesi yaşananlara, Kurumi'nin gözünden bakan tatlış bir special'dı. Beğendim..

Tag: Kimi ni Todoke 2nd Season Episode 00, Unrequited Love, Kimi ni Todoke Recap
Type: Special
Episodes: 1
Duration: 23 min.