Pazar, Mayıs 17, 2015

Avengers: Age of Ultron (2015)

Loki'nin asasını bulan Yenilmezler, eş zamanlı Hydra'nın ürettiği Ultron isimli AI'ı da ele geçirirler. J.A.R.V.I.S. i yenip kendi bünyesine katan Ultron, kısa zamanda güçlenir ve gelişebileceği bir dünya yaratma amacıyla bir öncekini temizlemeye karar verir. Önündeki tek engel ise; Yenilmezler'dir.

Sevdim. Bir numaralı nedeni; karakterlerin karakterlerine çok uygun detaylandırma yapılmasıydı. Tony Stark, kendisine "language" diye laf sokan ve egosunu zedeleyen Steve Rogers'a uzun süre takıldı mesela. Thor'un hipnoz yeteneği olan Wanda ile karşılaşınca insanları uyarması ve kendisine birşey olmayacağını sanması da iyiydi. Ek olarak Banner ile Natasha'ın yakınlaşmasını sevdim. Lakin Banner'ın yaptığını korkakça buldum. Keza bir çok kadın için, dile getirilmesi zor bir anıyı paylaşacak kadar yiğit çıkmıştı Natasha. Başka başkaa; Yakışıklı Aaron Taylor-Johnson'ı görmek güsseldi. Yeni karakter Wanda Maximoff ise tarzı ile takdirimi kazandı. Abla Olsen gayet başarılı oynamış.

Özetle Hulk'lu sahnelerini keyiften pek köşe olarak izlediğim film, abartı sahneler ile dopdolu. İşte bu nedenle çoook eğlenceli. Arşivlemem, lakin bir sonraki yine sinema salonunda izlenecek.

ps: Wanda Maximoff ve ikizi Pietro Maximoff'un, Tony Stark ile ilgili anıları bence gayet iyi düşünülmüş. Bu seferki yazar-çizer-senarist-her kimse detaylar konusunda başarılı, sevdim.

Director: Joss Whedon
Cast: Robert Downey Jr.(Tony Stark / Iron Man); Chris Hemsworth(Thor); Mark Ruffalo(Bruce Banner / Hulk); Chris Evans(Steve Rogers / Captain America); Scarlett Johansson(Natasha Romanoff / Black Widow); Jeremy Renner(Clint Barton / Hawkeye); Aaron Taylor-Johnson(Pietro Maximoff / Quicksilver); Elizabeth Olsen(Wanda Maximoff / Scarlet Witch); Paul Bettany(Jarvis / Vision)
Country: USA
Runtime: 141 min.
imdb detail