Pazar, Mayıs 10, 2015

JoJo's Bizarre Adventure (2012) (2012 Fall, 2013 Winter)

Kendisini soymaya çalışan adamı yardım ediyor sandığı için oğlu Dio'yu evlatlık edinip kendi oğlu Jonathan Joestar'dan ayırmayan George Joestar, ileride çok pişman olacaktır. Dio, ayyaş babası öldükten sonra Joestar malikanesine adımını atmış ve daha ilk dakikada Jonathan'a kötü davranıp köpeğini tekmelemiştir. Yetinmemiş Jonathan'ı öz babası, arkadaşları dahil herkesin önünde rezil etmeye çalışmış, kız arkadaşını ondan önce öpmüş, akabinde Jonathan'dan bir temiz dayak yemiştir. Baktı ki kontrolünü kaybedince amacına nail olamayacak, tavır değiştiemiş. Jonathan'a iyi davranmış lakin yine falso verince eve birşekilde girmiş olan garip görünümlü maskeyi kafasına geçirip güç elde etmiştir. Lakin adaletten ödün vermeyen kahramam ruhlu tam bir centilmen olan Jonathan karşısında duracaktır. Yıllar sonra, Jonathan 'ın torunu belki Dio ile değil ama benzer maskenin yol açtığı sorunlarla uğraşmaya, büyükbabası gibi asilce dünyayı kurtarmaya çabalayacaktır.

İzleme Notlarım (spoiler içerebilir)
_ 1: Uwww, büyük kaslı adamların gayet maço ve sexy atışmalarını içeren seri, gayette brütal başladı. Jojo'ya kızan Dio'nun köpeğe yaptıklarına OMG! diyorum.
_ 7: Zeppeli'nin kendini feda ettiği bölümde, ölüm şekli brütal sahnelerden birisiydi. Lakin serinin en vurucu kısmı, Dio yüzünden çocuğuna -özel muamele- gösteren anneydi. Yok böyle birşey. Kaç yıldır, -yaldır yaldır- (ps: bugün öğrendim bu argoyu da, hemen cümle içinde kullanayım :-)) anime izliyorum bu kadar hard brutal sahne ile az karşılaşmışımdır. Ek olarak Zeppeli'nin kankileri Tompetty, Straizo, ve Dire ile tanışıyoruz.
_ 9: ilk saga bitti. Gözü yaşlı Erina, kucağında ve içinde taşıdığı bebeklerle yaşamda kaldı.
_ 10: Straizo'nun ihaneti sonucu Jojo'nun torunu olan Jojo, maskelerle ve maskelerin neden olduğu sorunlarla (Wamuu , Esidisi , Kars) uğraşmaya başlar. Tabi öncesinde güssel bir Hamon eğitimi alır.
_ 13: Alman asker mert birine benziyo dicem ama neden Speedwagon'a işkence ediyo, kanı ile vampire besliyo filan anlamadım.. Bu kısım saçma geldi.. ahahhaha Anime mantık abidesi çünkü...:-)
_ 14: hmmmm, Rome'da Zeppeli'ın torunu Caesar ile tanışıyoruz.
_ 20: Caesar 'ın neden Wamuu , Esidisi , Kars üçlüsünden nefret ettiğini öğreniyor, akabinde dua okuyoruz.
 _ 21: Her zaman değil ama bazı bölümlerde torun Jojo'ya çok güldüm ya. İşte 21 de onlardan birisi... Öğretmeninin yaşını öğrenince verdiği tepki acayip komikti. Bu çocuk komik, cidden komik hahahahhah.
_ 24: Lisa Lisa'nın dramını öğreniyoruz ... :-) Ay bu bölümde bir kemik yeme sesi var. Sesin kendi brütal... Arşivlicems.
_ 26: Kars'ın uzayda dönüş sahnesi iyiydi. Wallpaperlık kih kih kih !!

Açıkcası seri çok saçma bitti. Ama zaten bu seri saçma bir action yumağı. Lakin çizimler, abartı tavırlar ve vücutlar, komik konuşmalar beni çoookkkk eğlendirdi. Özetle sıkılana kadar devam edicems.

Tag: JoJo no Kimyou na Bouken (2012)
Type: TV
Episodes: 26
Duration: 24 min.
Cast: Brando, Dio(Koyasu, Takehito); Joestar, Joseph(Sugita, Tomokazu); Joestar, Jonathan(Okitsu, Kazuyuki); Zeppeli, Caesar Anthonio(Satou, Takuya);
myanimelist.net detail