Pazar, Temmuz 12, 2015

Nanatsu no Taizai (2014 Fall - 2015 Winter)

İnsanlara karşı sevgi besleyen peri Helbram yüzünden arkadaşları yakalanır ve kanatları için öldürülürler. Bundan habersiz kral, yani king perileri ararken ölümcül yara alır. Dev kız Diane tarafından kurtarıldığında pek birşey hatırlamamaktadır. Yıllar sonra kendisini yaralayan kişi ile tekrar karşılaşır. Bu kişi Helbram den başkası değildir. Arkadaşlarının intikamı alamk için insanları acımasızca öldürmektedir. Diğer taraftan abisi gidince ölümsüzlük çeşmesini koruma görevini üzerine alan prenses Elaine, iyi kalpli hırsız Ban ile tanışır ve gönlünü kaptırır. Lakin bir gün kırmızı demon gelip ormanı yok eder. Elaine, kendi içmek yerine ölümsüzlük suyunu sevdiği adama içirir. Demon'u öldüren Ban'ın bundan sonraki tek gayesi Elaine'i yaşama döndürmektir. Holy Knight'ların başkaldırması sonucu prenses Elizabeth saraydan kaçar ve başlarında ödül olan The Seven Deadly Sins isimli örgütü aramaya koyulur. Çok geçmeden de liderleri sapık Meliodas ile tanışır. Meliodas'in okay demesiyle The Seven Deadly Sins bir araya gelmeye ve Holy Knight'ler ile dövüşmeye başlar.

İzleme notlarım: 
1: Sapık Meliodas'ı sevdim. ahahha! Seri hem action dolu, hem arsız, hem komik. Devam edicems.
2: Çok başarılı bir ok sahnesi var.
5-6: Elizabeth gözüme girdi. Aferin moe.
8: Ban ve Elaine'in romantik hikayesi. Arşivliyorums.
13: Sıkılmaya başladım. Watashi no sei de modda gezen Elizabeth'i sevmiyorum. Bir de dönüp kıza "güçlendin sen" demiyorlar mı?! Pöh!
16: Baktılar seri bitiyor, çabuk olma adına Elizabeth'i kaçırdılar. Ha şunu baştan yapaydınız ya!
17: Saçmalık diz boyu. Neymiş köpekin yuttuğu Diane, hızlı bir şekilde saraya varmışmış. Bu arada sevgili Diane ciddi yaralar alırken onu pek seven king ne yapıyor merak ettim. Ek olarak Merlin ile Arthur Pendragon bağlantısını iyi düşünmüşler.
20: Güssel dövüşlerin olduğu şık bir bölümdü.
22: Ağlak muğlak King ve Diane'nin saçma davranışlarını Ban'ın realist tavırları bastırıyor. Neymiş, yaratığın içinde insan varmış öldüremezmiş. Yahu yaratık yalvarıyo sana öldür beni diye. Ay ayyy, iyi ki Ban var.

Moe modda dolaşan Elizabeth, "watashi no sei" bikbikleri yüzünden başlarda beni gersede zamanla samimi tavrı yüzünden seriye ısınmamı sağladı. Kız güçsüz müçsüz ama yeri geldi mi verdiği sözü tutarak halkını korumak için tehlikeyi göze alacak kadar cesur. Ek olarak Meliodas'ın sapık tavırlarını çok tatlı idare ediyor ahahahahah ! Yinede millet neden 8 üstü puan vermiş anlamadım. Konu, işleniş, karakterler normal. Daha fazla dövüş ve brütallik beklediğim seriye ben "fena değildi" diyorums. Lakin itiraf edeyim; Ban'ın hastası oldum. Sonuç olarak devamı ve ova sı olursa bakıcams.

Tag: The Seven Deadly Sins
Type: TV
Episodes: 24
Duration: 24 min.
Cast: Ban(Suzuki, Tatsuhisa); Meliodas(Kaji, Yuuki); King(Fukuyama, Jun);
myanimelist.net detailNanatsu no Taizai OVA (2015 Summer -)
Sevgili Ban ile Elaine'in tanışması, birliktelikleri ve hüzünlü sonlarını içeren bir OVA idi. Ban'ı çok beğendiğim için arşivliyorums. Ban acayip pozitif, eğlenceli, kolay kolay yılmayan, bikbik etmek yerine eyleme geçen, hızlı düşünen, incelikli ve net bir erkek. Açıkcası böyle bir arkadaşım olsun çok isterdim. Nanatsu no Taizai OVa'larının kaç adet olacağı belli değil. Özetle devam ediyorums.

Tag: Nanatsu no Taizai: Ban no Bangai-hen, The Seven Deadly Sins: Ban's Side Story
Type: OVA
Episodes: ?
Duration: 24 min.