Pazartesi, Temmuz 13, 2015

One Outs (2008 Fall - 2009 Winter)

Rastlantı sonu "Tokuchi Toua" ile tanışan Lycaons bezbol takımının has oyuncusu "Kojima Hiromichi", ümitlidir. Çünkü Tokuchi oldukça şampiyonluğa oynayabilirler. Tokuchi ise sokak bezbolunda yenildiği için Kojima'nın dileğini yerine getirmek ve Lycaons'i yukarıya taşımak istemektedir. Lakin önündeki engel -ilginç bir şekilde- takımın sponsoru olan heriftir. Çünkü bu uyuz adam, Tokuchi hak-etse bile ona para vermek istemez, bu uğurda takım yenilsin diye karşı takım ile anlaşma yapmaktan bile çekinmez. Bakalım kumar oynamayı seven becerikli Toua, bu gibi sorunların üstesinden, yara almadan gelebilecek midir?

_ Opening theme'nin hastası oldum ("Bury" by Pay money To my pain). Main karakter çok cool. Ek olarak kaptanın ağır abi tarzı hoşuma gitti. Karizmatik erkek tavırları, azimli çalışmalar, action dolu karşılaşmalar bekliyorums.
_ Tokuchi Toua karakterinin hastası oldum. Harika çizilmiş hele o gözler, o bakışlar.. Diğer taraftan karakterin karakteri de 10 numara, bayıldım. ps: sigara da içmeseymiş.
_ Seride çok fazla bik bik bik var. İlk bölümlerdeki Big Mama karakteri mesela. Cırlama yok ama açıklamaların uzunluğundan başım ağrıdı.
_ Kojima, Toua'yı kazayla yeniyor bu arada. Top, ilk maçta kararlaştırdıkları -sayılan- Strike alanına girmediği için. Toua'nın attığı top Kojima'nın koluna çarpıyor çünkü. Bezbol kurallarını bilmediğim için yorum yapamıyorum. Ama bana Toua bilerek yenildi gibi geldi.

Seri içinde 4 karşılaşma var. Başlarda su gibi gidiyordu, ama sonra işleniş normal akışını buldu. Benim gibi bezboldan hiç anlamayan biri bile izlerken keyif aldıysa iyi bir seriydi diyebilirim evet. Canımı sıkan nokta ise şampiyonluğa oynamayı düşünen Lycaons takımının Toua hariç diğer oyuncularının, Kojima dahil salak olması. Hiç birinde ne düşünme yetisi, ne yorum yetisi, ne azim, ne eşek gibi çalışayım bari tepkisi yok. Hepsi, koç dahil Toua'nın ağzının içine bakıyor. Yani ortada takım yok, tek bir adam var. Seride azim çaba görme hayallerim gerçekleşmedi yani. Yine de izlemeye değdi. Keza sakin gözlemci, akıllı yorumcu, kurnaz eylemci Toua'dan öğrenecek çok şeyim var. Sonuç olarak devamı, ovası, moviesi olursa bakarıms :-)

ps: opening mi ending mi hatırlamıyorum ama birisi acayip sexy. bayıldım. müzikte iyiydi ama bir süre sonra baydığı için theme yi arşivden sildim. görsel güsselliğini unutmamak adına buraya not alıyorums.

Type: TV
Episodes: 25
Duration: 23 min.
Cast: Tokuchi, Toua(Hagiwara, Masato);
myanimelist.net detail