Salı, Temmuz 07, 2015

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku (2015 Spring)

Derdi olanlara yardım eden üç kişilik klübün tek erkek üyesi Hachiman, kendine has yöntemleri yüzünden diğer üyeleri üzmekte veya sinirlendirmektedir. Bu üç birbirinden uyuz, salak, kişiliksiz karakter yüzünden seri uzar da uzar, iğrenç sıkıcı bir hale gelir.

_ Ep1. Saika'yı görünce yüzü kızaran Hachiman'yı görmek, iç sesini ve o sesin harika tonunu dinlemek iyi geldi, özlemişim. 
_ Ep2. Hachiman'nın kendisine has yöntemlerle problemleri çözmesi güssel. Kaybedecek birşeyi olmadığı için Hina'ya çıkma teklif etmesi bana bile sürpriz oldu. 
_ Ep3. Yui ve Yukino'nun saçma salak kaprislerinden, salaklıklarından, güvensizliklerinden gına geldi artık. Konuşmalar çok uzun, anlamsız, sıkıcı, püf! 

Bu dönemin hayal kırıklığı kesinlikle bu seri oldu derims. İlkini ne kadar çok beğendiysem bu 13 bölümü o kadar beğenmedim. Yui, moe nin önde gideni olmuş. Yukino'nın tripleri gına getirdi. Kendisini tanımayan, neyi niye yaptığını bilmeyen, açık bir dille ve yürekle derdiğini dile getiremeyen, moddan moda giren ezik karakterlerin cirit yeri haline gelmiş seri. Ek olarak serideki bütün kızlar, ablalar, öğretmenler, hatta erkek karakterler bile Haciman'ı taciz ediyor, resmen ona asılıyor. Harem mübarek. Öğrenci işleri başkanı Iroha'nın da maşallahı var. Kafası hiçbirşeye basmıyo ama konu Haciman-ı tacize gelince 1 numara. 
Sonuna gelelim: Haciman, Yui ve Yukino çıkarlar. Yui, Haciman'a çikolata verir. Birden salak salak anlamsız konuşmalar başlar, kızlar ağlarlar. Sonra herkes birbirine sarılır. Seri biter. AAAAAA! Bu seriyi, OVA larını Special larını izlemeyi bırakıyorummm... 
ps: Sadece Haciman ile kızkardeşi Komachi arasındaki dialogları sevdim.

Tag: My Teen Romantic Comedy SNAFU TOO!, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Second Season
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Hikigaya, Hachiman(Eguchi, Takuya)
myanimelist.net detail