Perşembe, Temmuz 02, 2015

Dragonball - S09 - Piccolo Jr. saga

Episode 123: Lost and Found
The eternal dragon'ın ölmesine rağmen King Piccolo'un yenilmesi kutlanır. Bulma, taşa dönüşen dragonball-ları toplayıp saklar. Yaşlı bir çift Piccolo'nun yumurtasını bulup evlerine götürür. Ortaya çıkan minik, intikam almaya yemin eder. Fortuneteller Baba'nın yönlendirmesi üzerine Goku, power pole-u kapıp Korin'in kulesine gider. The eternal dragon 'ın öldüğünü öğrenen Korin şok olur. Onu sadece Kami'nin tekrar canlandırabileceğini söyler.

Episode 124: Temple Above the Clouds
Goku, Korin'in verdiği zil ve Power Pole'u kullanıp Kami'nin sarayına çıkar. Orada Mr. Popo ile karşılaşır. Popo kendisini yenerse Kami ile görüşebileceğini söyler. Ama Goku bir türlü Mr.Popo'yu yenemez. Diğer taraftan haberciler Goku ile görüşmek için Kame house'u basarlar. Piccolo Jr., rastlantı sonucu bir doğumgünü partisi izler. Sanırım kıskandığı için partiyi dağıtır. Kendisini takip eden köpekten korunmak isterken güçleri olduğunu keşfeder.

Episode 125: Earths Guardian Emerges
Mr. Popo'yu yenemeyen Goku, orada kalıp eğitim görmeye başlar. Niyeti Popo'yu da Kami'yi de geçmektir. Eğitim sürerken Kami, Goku ile görüşmeye karar verir. Lakin gelen Kami, Piccolo'ya çok benzemektedir. Kami, Piccolo ile aynı kişi olduğunu evil yönlerinin Piccolo'da toplandığını açıklar. Ayrıca Goku eğitime devam ederse Eternal Dragon'u yaşama döndüreceğini söyler. Diğer taraftan Tien, Goku'ya karşı kaybetmemek için kendi kendine çalışmaktadır. Küçük Piccolo ise güçlerini öğrenmeye, bu aşamada denizcileri filan öldürmeye devam eder.

Episode 126: Eternal Dragon Resurrected
Shenron yani dragon'un yaşam bulmasıyla toplar eski haline döner. Bu sayede Kame House sakinleri Krillin, Master Roshi, Chiaotzu ve Piccolo 'nun öldürdüğü herkesin yaşama dönmesini sağlarlar.  Goku'nun 3 yıl sonraki tournament için hazırlandığını öğrenen Tien, Yamcha ve Krillin deli gibi çalışmaya başlarlar.

Episode 127: Quicker than Lightning
Görmeden görmeyi öğrenmek için eğitim gören Goku, küçük bir kızın kuşunu bulmasına destek olurken kulakların önemini kavrar.

Episode 128: Secret of the Woods
Mr.Popo, eğitim için Goku'yu ormana gönderir. Goku burada tanıştığı aile ile zaman geçirdikten sonra ormanın en güçlü kişisinin Yau-chun olduğunu öğrenir. Lakin onu hemencecik yener. Bu durumda karşılaşması gereken kişinin o ailedeki balıkçı büyükbaba olduğunu kavrar. Büyük baba ile birlikte skill geliştirmek için balık tutarlar. Diğer taraftan Master Roshi, artık Goku'yu geçemezsiniz diyerek çocukları eğitmek istemez. Lakin Tien, Krillin ve Yamcha'nın vazgeçmeye niyetleri yoktur.

Episode 129: The Time Room
Mr.Popo bu seferde Goku'yu geçmişe gönderir. Goku burada genç Master Roshi, rakibi Crane Hermit ve ustaları Mutaito ile karşılaşır. Ustalarından ruh enerjisi hakkında birşeyler öğrenir. Crane Hermit'in bir kızı kaçırması üzerine de öğrendiği ruh enerjisi ile ateşi yarar. Diğer taraftan Goku'yu yenemeyeceğini öğrenen Tien üzülür ve Korin'in kulesine gitmeye karar verir.

Episode 130: Gokus Doll
Mr.Popo Goku'nun aynısı bir bebek yapar ve Goku bu bebekle dövüşerek eğitimine devam eder. Bu sayede Goku focus olmayı öğrenecektir. Diğer taraftan Tien, Krillin, Yamcha ve Chiaotzu Korin'in kulesine doğru yol almaya devam ederler.

Episode 131: Walking Their Own Ways
Tien, Krillin, Yamcha ve Chaozu ilerlerken ormanda bir festivale denk gelirler. Kasaba halkı bunlara iyi davranır ama Chiaotzu birşeylerin ters gittiğini hisseder. Kasabanın yanındaki dağ volkaniktir ve patlayacaktır. Diğer taraftan Goku eğitim amacıyla  Mr. Popo ile saklambaç oynamakta, gözleri bağlı Mr.Popo'dan kaçmaya çalışmaktadır.

Episode 132: Hotter than Lava
Bu sefer Goku'nun gözleri bağlı, Mr.Popo yu bulmaya çalışır. Tien, Krillin, Yamcha ve Chaozu ise patlayan yanardağından kasabayı kurtarırlar.

Episode 133: Changes
Aradan 3 yıl geçer. Goku, Tien, Krillin, Yamcha, ve Chaozu, 23rd Martial Arts Tournament'a katılmak üzere bir araya gelirler. Bu arada Goku boy atmış, genç bir adam olmuştur.

Episode 134: Preliminary Peril
Goku ve Tien,  büyümüş Piccolo'nun da yarışmaya katıldığını diğerlerinden gizlerler. Herkes, katıldığı maçta rakibini yener. Bir tek Chaozu, Tien'in eski hocası Tao'ya kötü bir şekilde yenilir.

Episode 135: Battle of the Eight
Bir sonraki tura 8 kişi geçer. Tien, Tao, tanıdık bir kız, Goku, Krillin, Piccolo, Yamcha, ve Hero ismiyle bilinen bir adam. Tien ile Tao ile karşılaşır.

Episode 136: Tien Shinhan vs. Mercenary Tao
Tien, kendisini öldürmeye çalışan Tao'yu yener. Sıradaki maç, Goku ile onu tanımadığı için sinirlenen kız arasındadır.

Episode 137: Anonymous Proposal
Goku galip gelince kızgın kız dökülür ve Ox King'in kızı Chi-Chi olduğunu söyler. Zamanında Goku'nun ona evlenme sözü verdiğini hatırlatır. Goku, okay der. Maç sırası Krillin ile Piccolo dadır.
ps: Chi-Chi'yi çok salak buldum. Evlilik delisi budala. Hiç beğenmedim. Yazık olacak Goku'ya.

Episode 138: The Mysterious Hero
Krillin çok güssel dövüşmesine rağmen Piccolo galip gelir. Sıradaki maç Yamcha ile sakar adam Hero arasındadır. Adam sakarlık yapar yapmasına ama Yamcha 'yı milletin içinde komik duruma sokmaktan da çekinmez.

Episode 139: Rematch
Hero galip gelir lakin Yamcha'ya iyi dövüştüğünü söylediği için ringten dost ayrılırlar. Bu arada Goku, Hero'nun Kami olduğunu düşünür. Sonraki maç Tien ile Goku arasındadır.

Episode 140: True Strength
Tien'in üstünlük sağladığı bir vakit Goku mola ister ve t-shirt ünü, bileklik ve botlarını çıkarır. Meğer bunlar ciddi ağırlıklarmış, 100 kg kadar. Sonuç olarak hafifleyen Goku süpper hızlı hareket etmeye başlar. Tien, 12 eyes isimli tekniğini kullanmaya karar verir.

Episode 141: Four Tenshinhans
Tien vücudunu 4 e böler ve bu 4 Tien, çarpı 3 göz, 12 eyes tekniğini uygular. İlk atakta Goku vurulur lakin ikincide Tien'e ait Taiyoken tekniğini kullanarak Tien'in hassaslaşan gözlerini vurur. Maçı Goku kazanır.

Episode 142: Kami vs. Piccolo
Nihayet Hero ve Piccolo dövüşe başlarlar. Piccolo, Kami'yi bir kavonoza hapseder ve kavanozu yutar. Vücudundan Kami gidince ne olduğunu anlamayan Hero, seyirciler arasında kaybolur.

Episode 143: Battle for the Future
Goku arkadaşlarına Kami ve Piccolo'nun aynı kişi olduğunu anlatır. Akabinde son maç yani Piccolo ve Goku arasındaki karşılaşma başlar.

Episode 144: Super Kamehameha
Piccolo öldüğünde Kami'nin de öleceğini bilen Goku karşılaşma sırasında pasif davranınca Krillin ona dragonball-ları toplayıp Kami'yi yaşama döndürme fikrini verir. Bu durumda Goku'nun artık tedirgin olacak birşeyi kalmaz ve super kamehameha'yı kullanır.

Episode 145: Junior No More
King Piccolo'nun reincarnation-ı olduğunu açıklayan Piccolo bütün seyircilerin panik halinde kaçmasına neden olur. Goku masum insanların karşılaşma sırasında yaralanmayacağını bildiği için daha da rahatlar. Piccolo enerjisini toplaryıp bir deve dönüşür.

Episode 146: Goku's Trap
Goku devleşen Piccolo'nun ağzından girip boğazında takılı kalır. Mecbur kalan Piccolo kavanozu ve Goku'yu tükürür.  Böylece Kami yaşama döner. İlk boyutuna dönen Piccolo, Goku'ya okkalı bir tane geçirecekken Kami onu durdurur. Goku ise Kami'ye "sen karışma, bu maçı kazanıcam" der ve Piccolo'ya bir adet free yumruk hakkı verir.

Episode 147: Goku Hangs On
Piccolo kalan enerjisi ile atom bombası gibi etrafı yakıp yıkar. Goku ise hala ayaktadır. Gücü zayıflayan Piccolo'ya saldırmaya başlar. Tam yendim diyeceği vakit Piccolo onu omzundan vurur.

Episode 148: The Victor
Piccolo son atak için hazırlanır ama uçabilen Goku onu ring dışına savurup maçı kazanır. Akabinde saklandığı yerden çıkan arkadaşından bir tane bean alıp tamamen iyileşir. Sonrada Kami'nin Piccolo'yu öldürmesini engeller. Hatta bir bean de Piccolo'a verir. Hızlıca iyileşen Piccolo, Goku'ya "moron" deyip ortamdan uzaklaşır.

Episode 149: Dress in Flames
Tournament bitince herkes evlerine dağılır. Goku,Chichi ve Chichi'nin babası Ox King yemek yerler. Akabinde Ox King gelinlik muhabbeti açar ve o sırada etrafı alevler basar. Ox King, Chichi 'nin annesine ait gelinliği korucam derken ateşin ortasında kalır. Goku ve Chichi Baba'dan yardım almaya giderler.

Episode 150: The Fire-Eater
Goku ve Chichi alevleri durdurmak için bazı materyalleri toplamaya başlarlar. Bu esnada Mai, Shu ve Pilaf ile karşılaşırlar. Onlarda Goku gibi Fire Eater denilen kuş yumurtasının peşindedirler. Sonuç olarak yumurtadan kuş çıkar, bizimkiler elleri boş döner. Lakin Chichi yumurta kabuğundan bir kırıntıyı yanına almıştır.

Episode 151: Outrageous Octagon
Goku ve Chi Chi Octagon isimli yaşlı bir kadınla karşılaşır. Kadının yönlendirmesiyle Goku bir dağa gidip ve burada yine Pilaf, Shu ve Mai ile karşılaşır. İlgili materyali ise yaşlı kadının evini temizleyen Chichi bulur. Kadın bizimkilere bir kavanoz da bal hediye eder. Goku bulduklar materyali (fanı) kaledeki alevlere karşı kullanır ama çabası sonuç vermez.

Episode 152: Mystery of the Dark World
Baba gelip Goku ile Chichi'ye Dark World-daki the Magical Furnace-a gidip Tajoro (Amin) ile konuşmalarını söyler. Tehlikeli yollardan geçen çift Dark World da Gohan ile karşılaşır. Goku Amin'e ocağı kapatmasını söyler.

Episode 153: The End, the Beginning
Amin, Goku'nun söylediğini yapmayınca dövüşürler. Goku ocak sönerse ruhların öbür tarafa geçemeyeceğini öğrenir ve sakinleşir. Amin, çiftin elindeki materyalleri görünce bir öneri sunar. Bu tehlikeli görevde Goku fanı kullanarak ocaktaki ateş dolu tencerenin içine girecek, dibindeki deliği yumurta kabuğu ve bal ile tamir edecek ve dışarı çıkacaktır. Sonuç; başarılı olur, Ox King kurtulur, çiftimiz evlenir.