Cumartesi, Ağustos 01, 2015

Naruto: Shippuuden (401-425)

401
Shira ile Lee nihayet dövüşür. Maç sonunda kanki kanki el sıkışırlar. ps: filler bölüm ek olarak sıkıcıydı.

402-403
Hinata, Kiba ve Shino, scroll larını çalan bir ekibin peşine düşer. Hiç bir zaman vazgeçmeyen Naruto sık sık akıllarına gelir ve bu nedenle onlarda vazgeçmeyip başarılı olurlar. Bu arada seyirci, Jiraiya-Sama ile çalışmak isteyen Kiba'nın zamanında Naruto'nun eğitim gördüğü bir yeri bulduğunu ve orada çılgınlar gibi çalıştığını öğrenir.

404-405
Neji, Lee ve Tenten Amegakure ekibi ile karşılaşır. Lakin dövüş sırasında Tenten ile Ajisai bir delikten dev böcek yuvası tadında bir yere düşer. Bu noktadan sonra ekipler birbirlerine destek olup arkadaşlarını bulurlar. Eş zamanlı Tenten ile Ajisai bir nevi kanki gibi olmuşlardır. ps: Ajisai'nin ekibi Konan'ın verdiği emir üzerine Jinchuuriki'yi arıyordu.

406-409
Hemşire olup Sasuke'nin yaralarını sarma hayali kuran Ino, Sakura gibi madical ninja olmak için Tsunade'den eğitim almak ister. Başarılı olurda. Ek olarak chunin exam sırasında Sakura bu seferde Ino ve choji tarafından korunduğu hissine kapılır. Artık arka planda kalmak istemeyen Sakura yok edici hamlesini gerçekleştirir. Bu arada Ino, Sakura'nın düşüncelerini kendi üzerinden Choji'ye ulaştırabildiği gibi, daha hızlı olması için Sakura'nın düşünceleirni direk Choji'ye de aktarabilir. ps: bu arada kamera saçma bir şekilde Sasuke'nin Suigetsu'yu Karin'den kurtarmasını, sonrasında ise bu ikisinin güçlerini ölçmesini gösteriyor. Saçma olan göstermesi değil, bunu göstermek için kurulan bağlantı. Ek olarak Jiraiya-Sama'nın Naruto'daki chakrayı serbest bırakınca yaralanmasına da tanık oluyoruz. Bu olay zaten geçmiş bölümlerde gösterilmişti. Burada sadece zaman öldürülmüş.

410-413
Kum fırtınası başlayınca Gaara, Temari ve Kankuro, chunin exam'e katılanlara yardım için sahaya çıkarlar. İşte bu aşamda Gaara keşiş görünümlü bir adam tarafından yakalanır ve içindeki kuyrukluyu ( Shukaku - one tail ) çekilmeye başlar. Ona yardım için gelen Fuu'da aynı akibetle karşılaşır. İşte bu aşamada Neji, Tenten ve Lee yardıma gelirler ve iki Jinchuuriki de kurtulur. Bu arada Neji keşişi de ölümden kurtarır. Gaara kendisini öldürmek için keşişi tutan Sunagakure'nin elder'larından adam ile konuşur. Adam konuşma sonunda artık Gaara'ya güvenebileceğini hissedee ve harikiri yapar. ps: 413. bölüm gerek harakiri sahnesiyle, gerek 100 tane arkadaş yapıcam diyen Fuu'nun yanına Akatsuki'nin gelmesiyle ve gerek daha ilk görevinde ölen Ajisai'nin gösterilmesiyle vurucuydu derims.

414
Sakura malesef, -AHHHH malesef- ölmemesi için Naruto'ya kalp masajı ve suni teneffüs yapar. (ps: yani dudakları Hinata'ya ait olan Naruto'nun dudaklarına değer) Gaara ile birlikte Nine Tails in söylediği gibi Minato'nun yanına gelirler. Minato tam içinde bulunan Nine Tails'in diğer yarı chaktasını Naruto'ya aktaracakken, Obito'nun yarısını kaplamış olan Black Zetsu araya girip chakrayı ele geçirir. O sırada ortama Madara gelir. Diğer taraftan Karin gözyaşları içinde Sasuke'nin yanına gitmeye çalışmaktadır. Bu arada karşısına çıkan Tobi'ye ait devasa tahta şeyi bir yumrukla yok eder. ps: hahahaah, dakara diyen Kushina karşısında yüzü kızaran Minatı'ya bayıldım. ps: tintin yürürken Bekle beni Kakashi diyen Gai sensei beni yarım ağız güldürdü, ne bileyim samimi olduğunu. İlerki bölümlerde kendisi bir harikaaa..

415
Obito, Madara'yı safındaymış gibi kandırıp yaralar. Bu sırada Kakasgi ile combine hareket yapıp Naruto ve Sakura'yı diğer boyuta geçirir. Ekranda Obito'nun Kakashi'yi ilk defa görmesi belirir. ps: Obito iradesi ile yarısını kaplamış olan Black Zetsu'nun kontrolünden çıktı.

416
Obito, Kakashi ve Rin Minato takımını oluşturur. Obito ile Kakashi sürekli atışırken Rin onları birleştiren değerli nokta gibidir. Bir gün değerli bir scroll taşıyan bir ninja ekibini korumakla görevlendirilirler. Yolda kişilerden birisi vurulup suya düşer. Kurallara aşırı bağımlı Kakashi onu kurtarmak yerine yoluna devam eder. Kurtulan üç adamdan ikisi hain çıkar. ps: başta şaka ile başladı lakin artık gerçekten Kakashi'yi sevmiyorum.

417
Kakashi'nin yaralı adamı geride bıraktığını öğrenen Obito Minato'nun bile boşver demesini tınlamaz ve yardıma gider. Geçmişteki bu anıdan sonra Obito Naruto'nun yanına varıp Kyuubi'nin chakrasını Nruto'ya aktarır. ps: işte zamanında ideal koca adayı olarak gördüğüm ve Kakashi'ye kıyak geçmesi nedeniyle terkettiğim Minato, aşağıdaki dialog yüzünden gözümde sıfırlandı. Salak Minato, Kakashi'nin kulağına çekeceği yerde, onun safında yer aldı.

Kakashi: Those who don't follow the rules are scum.
Obito: but look at the result. if you hadn't turned your back on your comrade, this wouldn't have happened.
Minato: Stop, Obito! This was an unexpected incident. Kakashi is not to blame.
Obito: Damn it! I'm going!
Minato: Go where?
Obito: Isn't is obvious?! I'm going to save that guy!
Kakashi: But he's right in the unexpected incident.
Minato: He's right. It's too dangerous.

418
Orochimaru-tachi, Sasuke'nin başında Sasuke'ye yardım eden Kabuto ile karşılaşır. Kabuto, Itachi'nin sözleri sayesinde kendisine gelmiştir. Gai, Kakashi mal mal bakarken öğrencisi Lee tarafından kurtarılır. Bütün kapıları açarak yani ölüme razı olarak Madara ile dövüşmeye karar verir. Ekrana Gai'nin küçüklüğü ve babası gelir.

419
Gai, rakibi Kakashi'nin tek kolu arkada dağa tırmandığını görünce daha da gaza gelir ve azimle çalışır. Ninjutsu kullanamayan ve milletin geçtiği dalgaları safça umursamayan babası işte o dönem çılgınlar gibi çalışıp kapılarını açmış Gai ve arkadaşlarını yeri geldiğinde korumasını bilmiştir.

420-421
Kapılarını açan Gai ile Madara dövüşe-dursun, Naruto iç dünyasında ninja creed-i bulan Hagorama (the sage of six paths) ile karşılaşır. Zamanında başka diyarlardan gelen Kaguya Outsutsuki, ( burada nereden geldiğini boşver şeklince izleyici tersleniyor:-) ) divine tree'nin chakra fruit-ini yiyerek güçlenir. Gücü tek başına elinde tuttuğu için biraz manyaklaşan kadının iki oğlu olur; Hamura Outsutsuki ve Hagoromo Outsutsuki. Hagoromo'nın da iki oğlu olur; Asura Outsutsuki ve Indra Outsutsuki. (ahahha Indra olanüstü iken Ashura mankafaymış.) Hagoromo, kardeşinden de yardım alarak annesinin günahlarını ödemek için an incarnation of the divine tree olan 10 kuyruklu ile dövüşüp, yenip, onu kendi içine mühürler. Daha sonra ninja creed oluşturur ve taşıdığı gücü 9 parçaya böler(kuyruklular). Oğulları arasında büyük olan yani Indra olağanüstü güçlüdür. Bu nedenle herşeyi tek başına halledip hayatta yalnız kalır. Kuvvetsiz olan küçük oğul Asura ise arkadaşları ile birlikte hareket etmek zorunda olduğundan sevgi ve empatiyi öğrenir. Günün birinde ise içindeki güç uyanır. Hagoromo, insan ilişkileri daha iyi olan Asura'nın bir sonraki ninja creed lideri ve koruyucusu olmasını isteyince Indra buna karşı gelir ve ilk ninja savaşları başlamış olur. Hagorama, bunları anlattıktan sonra Naruto'ya Asura'nın inheritor-ı olduğunu söyler. Indra 'nın chakrası ise Sasuke'de hayat bulmuştur. Bu arada aynı şeyleri eş zamanlı olarak yaralı modda yerde yatan Sasuke de kendi iç dünyasında dinlemektedir. Gerçek dünyada ise Gai, Madara'ya ciddi anlamda zarar vermiş yerde yatmaktadır. Madara'nın son ölümcül darbesini ise mal mal bakan Kakashi değil, Naruto durdurur.

422-423
Konohamaru, Rasengan öğrenebilmek için Naruto'nun verdiği ödevleri yerine getirir. ps: filler.

424
Naruto, Gai'ye biraz çakra verdikten sonra yanına gelen Sasuke ile birlikte Madara ile dövüşmeye başlar. Bu arada Divine Tree Madara'ya beni al der ve adamın vücuduna girer. İşte bu noktada Madara acayip güçlü birşey haline gelir. Eş zamanlı Obito, Sakura'dan gözünü yok etmesini ister. Sakura her zamanki gibi mal mal bakarken Madara önce yine mal mal ortada dolanan Kakashi'nin gözünü alır, sonra da Obito'nun gizli mekanına gidip kendine ait gözü almak üzere hamle yapar. Bu gerzerkler varken Naruto'nun düşmana ihtiyacı yok. ps: Bu bölümlerden birinde Gai sensei hayatından vazgeçmiş dövüşürken uyuz Kakashi, oturduğu yerde bi pok iş yapmış gibi derin derin nedef alıp veriyor. Nerde benim delici kırıcı matkabımmm!

425
Obito, Madara'nın hamlesinden kurtardığı Sakura'yı gerçek dünyaya gönderir. Madara, Obito'nun içine yerleştirdiği lanet mührünün, dövüş sırasında Kakashi tarafından yok edildiğini öğrenir. Zamanında aynı şeyi Rin'e yaptığını, Kakashi'nin o nedenle Rin'e hamlede bulunduğunu, Obito'nun bu görüntüyü görmesini planladığını ve içinde çok fazla sevgi bulunduğu için çok fazla nefret uyanmasının mümkün olması nedeniyle Obito'yu seçtiğini beyan eder. Sonrada -salak Sakura yüzünden- Obito'nun gözünü alıp, gerçek dünyaya dönüp, bazı klonlar oluşturur. Team 7 bunlarla meşkulken 3.gözünü açıp ay üzerinden sharingan'ı yansıtır.