Salı, Eylül 22, 2015

To the Beautiful You

Goo Jae Hee, Amerika'da ezik modda dolaşırken Kore'yi olimpiyatlarda temsil eden Tae Joon' u TV de izler. Çocuğun sarfettiği "A Miracle is another word for effort" cümlesinden çok etkilenir ve karakterini değiştirir. Lakin daha sonra Tae Joon'un sakatlanıp, uzun atlamayı bıraktığını öğrenir. Hemen saçlarını keser ve erkek modunda Tae Joon 'un gittiği liseye kayıt yaptırır. Goo Jae Hee, emeline ulaşır ama sapık mıdır nedir ki hala erkek lisesinde kalmaya, yakın arkadaşım dediği kişilere yalan söylemeye, empati yoksunu modda insanları üzmeye devam eder.

Ayyyy! Uzun süredir korean dizisi izlemiyordum ve bu seriyi izleyince neden izlemediğimi bir kere daha anımsadım. Çünkü gereksiz ve saçma sapan dram sahneleri yüzünden kendi kusmuğumda boğulma tehlikesi geçiriyorum. Şu bir gerçekki; korean'ın parlak çocuklarını seviyorum ama kültürlerini: hayır!

_ Bir kere Miho berbat ötesi oynamış. Çocuğa cool ol demişler, mermere dönüşmüş; sıfır mimik. Oguri Shun'dan bir kaç kare izleyip çalışsaydı da birşeye benzeseydi bari. ps: Hana Kimi'nin JDrama versiyonunu çok önceleri izlemiş biriyims.
_ Sevgili Sulli, bu seriden önce seni seviyordum. Artık o Pilar* suratına katlanabileceğimi hiççç sanmıyorum...
_ Herkesin Goo Jae Hee nin peşinde koşması ve saçma salak bir şekilde onu güldürmeye çalışması canımı sıktı. Moe style dizilerden nefret ederims. Ek olarak; Lütfen Beyler! Kızın kız olduğu çooookkk belli.
_ 5 de Sulli durduk yere amerikaya gitme kararı alıyor, sonra yine durduk yere vazgeçiyor.. ciddi ciddi bu ne yaaaa!
_ Bu kız neden kore de bir kız okuluna gitmiyorda ısrarla erkek yurdunda kalıyor. Hadi ilki çocuğu gaza getirmek içindi, eee sonrasında neden çocukla aynı odada kalmaya devam ediyor, aşkı meşki bir tarafa koyun, onu erkek sanan ve ona göre davranan diğer çocuklara ayıp olmuyor mu?!
_ sarkıntılık etme sahnesi japon versiyon da yok. koreliler fazla sade buldular demekki içini saçmalıklarla doldurdular. yok başka bir kız miho ya aşık olur, yok başka bir adam gelir sulli ye ilanı aşk eder. bunları izliceme açar türk filmi izlerim, nassı olsa konsept aynı...
_ ingiliz aşığı hristiyan misyoneri sm e ait dizinin heryerinden ingiliz bayrağı taşması ayrıca iğrenç.

Özetle hiç ama hiç sevmedim. Bundan sonra Japonlara ait bir dizinin korean çakmasına bakmıcam.

*Türkiye'de "Benimle Dans Et" ismiyle yayınlanan 1992 yapımı "Baila conmigo" isimli dizideki uyuz karakterdir. Bibi Gaytan'ın can verdiği Pilar isimli bu karakter, ota boka boyun çevirip hüzünlenmesi, ağlak ve muğlak halleri ile erkekleri kendisine acındırması ile tanınır. Uyuzun önde gidenidir. Tam dayaklıktır filan...

Beğendiğim bir replik:
Tae Joon: Lütfen beni kendi başıma bırak. Yalvarırım.
Goo Jae Hee: Hayır! Seni nasıl kendi başına bırakırım? Açıkça görüyorum ki; bundan pişman olacaksın. Her şey ortada; acı çekeceksin ve canın yanacak, o halde seni nasıl kendi başına bırakabilirim?

Hana Kimi (Korean Version) : ps: yanından bile geçemezzzzz!
Türü: Ağlak muğlak saçmalıklar.
Bölüm: 16
Yayıncı: SBS
Cast: Min Ho(Kang Tae Joon), Choi Seol Ri(Goo Jae Hee), Lee Hyun Woo(Cha Eun Kyul), Kim Ji Won(Seol Ha Na)
Production Company: SM Entertainment