Pazar, Kasım 22, 2015

Space Brothers (2012)

Küçükken verdiği sözü unutan Mutta, kardeşinin hatırlatması üzerine astronot olmak için JAXA da çalışmalara başlar. Mülakatlar, fiziksel testler, sınavlar sonucu bakalım kardeşlerin birlikte aya gitme sevdaları gerçek olacak mıdır?!

Gülerek, eğlenerek, sakinleşerek, bazen duygusallaşarak izlediğim 99 bölümlük Uchuu Kyoudai anime serisinin live action filmini tabiki de sevdim. Mutto'yı Shun Oguri oynamış ve harika oynamış. Hareketler, surat mimikleri, hele Apo'nun peşinden koşma sahnesi çok çok benzetilmiş. Enerjik, pozitif, dağınık, hevesli Hibito'yu da Masaki Okada canlandırmış. Harika olmuş. Rollerin dağılımı güssel. Bir tek anne baba figürleri ve esprileri 10 numaraydı. Live Action movie de onlara biraz daha özenilebilirmiş derims. Hmmm, Hibito'nun yaşadığı kaza animedekinden farklı bu arada. Animedeki daha mantıklıydı derims. Ne yani, güneş görmeyen yerde -60 dereceye varan soğukta ısı sistemi bozulan çocuk, uykudan uyanıp yaşamamı döndü yani?! pöh!

Özetle Namba ailesini ve Shun Oguri'yi sevdiğim için keyifle izledim. Ama animes serisinin çok daha fazla keyif verdiğini de iletmeliyim.

Tag: Uchuu kyoudai
Director: Yoshitaka Mori
Cast: Shun Oguri(Mutta Namba); Masaki Okada(Hibito Namba);
Country: Japan
imdb detail