Pazar, Ocak 10, 2016

Diamond no Ace (2013 Fall - 2015 Winter)

"Learn today. Devote every moment."

Sergilediği performans üzerine baseball alanında prestijli Seido High School a davet edilen Sawamura-kun, burada catcher Miyuki ile tanışır. Adama hayran kalan Sawamura, kasabasına ve sevgili arkadaşlarına veda edip Tokyo'ya yerleşir. Başlarda öküz tavırları ile kantoku Kataoka'yı sinirlendirse de azmi, hırsı sayesinde dikkat çekmeye başlar. Diğer taraftan işi zordur çünkü kendisi gibi first class öğrencisi olan Furuya arıza bir pitcher'dır. Furuya ile Miyuki çalışırken Sawamura, Chris'in eğitimine verilir. Kaba ve fevri tavırlarlayla sinirlerimi zorlamaya başlayan Sawamura, neyseki Chris himayesinde kendisine gelmeye ve söz dinlemeye başlar. Sonuç olarak turnuvada yer alacak takıma seçilir. Sonrasında ise takım üyeleri sıkı bir eğitimden geçer. Bu eğitimler sırasında yapılan 2 adet dostluk maçından birinde Seido'nun Ace'i Tanba yaralanır. Kantoku, ona sabırlı olup beklemesini söyler ve sonraki iki maçta pitcher olarak Furuya ile Sawamurayı kullanır. Amaç, nationals da oynayacak takımın belirleneceği turnuvadan birinci çıkmaktır.

İlk izlenim: 
Çocuğu (Sawamura) sevdim. Miyuki'ye fazla cırladı ama "yoksa yalnız mı oynamak istersin" denmesi üzerine kendisine geldi. Fevri, kafası çok iyi değil ama kalbi temiz ve arkadaşlığa önem veriyor. Devam edicem. Karakter gelişimi ve action dolu maçlar bekliorum. Maçlar action olmaz, karakter cırcır öten bir salak olarak kalırsa (bakınız: Slam Dunk-Hanamichi) keserim. Keza Baseball pek te sevdiğim bir spor dalı değil.

Son izlenim:
_ Tam bir Shounen. Yani en sevdiğimden...
_ Çizimler harika.
_ Karakterlerden hangisine aşık olacağımı şaşırdım. Hepsi birbirinden adam!
_ Karakter gelişimi çok iyi. Hödük, hödük olarak kalmıyor yani, deneyimledikleriyle değişiyor.
_ Serinin profesyonel ellerden çıktığını düşünüyorum. Bağlamalar, çizim, tansiyon dengeleme, ses düzenleri, karakterler, karakter gelişimi, 10 numara. Ek olarak Naruto da olduğu gibi herkes iyi. Bu seriyi cidden çok çok çok fazla sevdim.

İzleme Notlarım:
_ Babasının "Tokyo'ya gitmek istemiyorsan iyi gitme" demesi, sonrasında "korkmakta haklısın, ama korktuğun için vazgeçersen ilerde pişman olursun" diye eklemesi ile aydınlanmış olabilirim, evet!
Oyaji: "But if you don't follow your heart, you're gonna regret it forever. If you fail, just come back home."
Dii: beni de evlatlık alınnnnnnnnnnnnnn:-)
_ Miyuki'nin ilk günden Sawamura'yı kandırması çok komikti. Seri aynı zamanda eğlenceli, güssel. Lakin Sawamura'yı kaba ve gerzek buluyorum. Hem geç kalmış hem de özür diliyeceğini Ace olucam bennn diye koça gürlüyo.
_ Salak ve sakar bir kız peydah oldu. Ay ödüm kopuyo format bozulacak diye. Umarım bu kız ile ilgili başka episode olmaz.
_ Sawamura'nın Chris'e olan tavırları sinirlerimi çok gerdi. Bu kadar da saygısız olunur mu canım?! Lakin serinin bir başka harikalığı, karakterler süpper gelişiyor.
_ Ep12: Cool Chris Senpai nin cırtlak sesi ile bağırmasına koptum. hahahahahahah.
_ Ep13: Seçmeler yapılıyor. Bu bölümde ağlamaktan gözlerim şişti. Hastasıyım Japonlardaki "Elimden gelenin en iyisini yaptım. Pişmanlık yok!" yasasının.
_ Koç sert mizaçlı ama oyuncuların her birini ayrı ayrı önemsiyor, Tanba olayında sahaya fırladığı an süpperdi. Ancak bir baba oğlu için böylesine cevik modda öne atılabilir.
_ Ep32: 17. dakikada Tetsu Senpai nin ateşi ile ortalığı kavurmasına koptum. hahhaa.
_ Ep34: 14.dakikada başlayan action çok iyiydi. Miyuki'yi acayip cool çizmişler..
_ Seidou ile Inashiro arasındaki maç (51 de başladı) çok iyiydi. Narumiya, Mei de harika çizmişler. Çocuğun azmine o kadar hayran kaldım ki bu maçta illa şu kazansız şeklinde taraf tutamadım.

_ Bence şimdiye kadar hiç bir maçta Tanba Senpai iyi oynamadı. Geçmiş yılları tabiki bilmiyoruz ama bu adam Ace olmayı pek haketmiyor.
_ Son innings lerde Kawakami yerine Furuya oynamalıydı. Furuya oynasaydı olurdu, bence.
_ Kuramochi karakterine ayrıca tav oldum. Atik yapısı ile topları yakalayıp bağırmıyor mu, çok tatlıııııı.
_ Chris Senpai nin ses tonu, nasıl desem: PERFECT!!! kyaaaaa :-)
_ Inashiro maçı sonrasında Sawamura depresyona girerken, Furuya koşmaya başlıyor. Hastasıyım vazgeçmeyen, çaba gösteren, kararlı adamların. Ace için oyum Furuya'ya!! 
_ Ep.73: Yuuki senpai 10 numara adam bence. 
_ Bu seri okullarda ders olarak izletilmeli. Daha iyi bir gelecek için.

Tag: Ace of Diamond, Daiya no Ace
Type: TV
Episodes: 75
Duration: 24 min.
Cast: Takigawa, Chris Yuu(Namikawa, Daisuke); Yuuki, Tetsuya(Hosoya, Yoshimasa); Furuya, Satoru(Shimazaki, Nobunaga); Miyuki, Kazuya(Sakurai, Takahiro); Kuramochi, Youichi(Asanuma, Shintaro); Sawamura, Eijun(Osaka, Ryota); Narumiya, Mei(Kaji, Yuki);
myanimelist.net detail