Pazartesi, Mart 07, 2016

No.6 (2011 Summer)

4 yıl önce açık penceresinden odasına girmiş yaralı bir çocuğa yardım eden Shion, iş arkadaşının birden yaşlanarak ölmesine ve boynundan bir arının çıkmasına şahit olur. No.6 isimli bölgede yaşayan çocuk, görevlilerce götürülürken ortaya Nezumi -yardım ettiği çocuk- çıkar ve onu kurtarıp No.6 dışına çıkarır. Shion, buradaki ortama hemen uyum sağlar. Nezumi, No.6'dan nefret etmekte ve onu yok etmek istemektedir. Shino ise aradaki duvarları yıkmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak en iyi arkadaşı Safu kaçırılır ve test objesi olarak kullanılır.

Seri beni daha ilk bölümde çizimleriyle, hard görünen Nezumi karakterinin şefkatli ama mert Shion tarafından kurtarılmasıyla büyüledi. Eleştirceğim noktaları çok ama izlediğim için mutluyum, devamı olursa da kesin bakarım.
PS: ending = "Rokutousei no Yoru" by Aimer çok iyi. 

Spoilers
_ Meğer Shion'un annesi No.6'yı kuran ekipte yer alıyormuş.
_ Safu ve Nezumi aynı anda bir şarkı duymaya başlıyorlar. Hadi Nezumi, eskiden test objesi olmuş olsun. Safu neden şarkıyı duyuyor?!
_ Bölüm 7 deki goodbye kiss hoşuma gitti. Nezumi ile Shion arasındaki ilişkiyi çok sevdim.
_ No.6 ın kurucusu sayılan adamla buluşuyolar, ortalığa birde şarkı duyunca renklenen su , göl gibi birşey çıkıyor, pöh!
_ Srtificial intelligence harikasını da unutmayalım safu ile birleşen, pöh 2. Filmi ilginç yapıcaz derken çorbaya çevirmişler ve toparlayamamışlar derims. 
_ insanlar kaçırılıp bir yere tıkılıyor, neden orta ölmüşler? yığın oluşturmuşlar?! 
_ Son bölüm harika... Shion'un yaralı Nezumi'yi kurtarmaya çalışırlen güme gitmesi. 

Tag: Number Six, Number 6, No. Six
Type: TV
Episodes: 11
Duration: 23 min.
Cast: Nezumi(Hosoya, Yoshimasa); Shion(Kaji, Yuki);
myanimelist.net detail