Pazar, Nisan 17, 2016

Owari no Seraph: Nagoya Kessen-hen (2015 Fall)

"Hiiragi, Kureto", Guren'in komutanlık ettiği birlikleri Nagoya'da bulunan 10 adet noble'ı öldürmeye gönderir. Shinoa liderliğindeki ekip, bir adet noble'ı çok şık öldürüp buluşma yerine geldiklerinde bir çok askerin rehin alındığını görürler. Guren ekibiyle buluşup çok güçlü bir vampire olan Crowley ile savaşır. Bu aşamada Guren yakalanır. Bir başka aile üyesini kaybetmek istemeyen Yuuichirou, iki hapı ağzına atar ve yarı demon olmuş modda Crowley ile çarpışır. Yine de başarılı olamaz ve Kimizuki sayesinde insana döner. Bu arada Hiiragi, birlikleri ve test objesi ile ortama gelir. Test objesi insan vampire ayırt etmeden herkesi öldürmeye başlar. Yuu-Chan ile buluşan ve yeni ailesi için ona destek olmaya karar veren Mika, kankisinin yanında yer alır. Ailenin artık başka - yeni hedefleri vardır.

İzleme Notlarım (Spoiler a gel!)
_ Guren'in anlaşma şekli dövüşmek. Sanırım askeri bir yapı olduğu için herkes birbirine bu şekilde davranıyor._ Zamanında insanlar bir grup çocuk üzerinde, "Owari no Seraph"-a ulaşabilmek için testler yapmışlar. İşte bu aşamada dünya üzerindeki büyükler kanları gerekli olduğu için mi ne ölmüş. Krul, test binasını basıp Mika ve Yuu hariç diğerlerini öldürmüş..

_ 5 ve 9 da ki noble dövüş sahnesi iyiydi.
_ 8 Guren'in çizimleri çok iyi. Adamı acayip yakışıklı, karizma ve erkek gibi çizmişler. Bu arada kendisi yarı demon. Çift karakterli ve karakterlerinden birisi Ferid ile anlaşmalı sanırım.
_ Yeni test objesi, Kimizuki'nin kız kardeşi. İçinden bir koca böcek çıkıp bir nevi yavruluyor. Yavru böcekler insan ve vampire lara saldırıyor. İçindeki demon un gücü ile yetinmeyen Yuu, bir boru üflüyor yani demon yerine bir melekle iş birliği yapıyor ve bu şekilde böceği öldürebiliyor.
_ Ferid ile Crowley, Krul'a saldırıyorlar. Mika, yardım etmiyor. Yani Krul git deyince , Yuu gibi koruyucu olmayıp kuyruğunu kıstırıp gidiyor. Krul'u sevmiştim. Mika'nın bu satışçı hali hoşuma gitmedi. Tamam, Krul bir vampire ama Mika 'ya yaptığı yardım, verdiği destek göz ardı edilemez derims. 
_ Yeni plan, ekip kızkardeşi ve Guren i kurtaracak.

Çizimlere, dövüş sahnelerine bayılarak izledim. Bu animeye devam ettiğim için çok mutluyum.

Tag: Seraph of the End: Battle in Nagoya, Owari no Seraph 2nd Season, Seraph of the End 2nd Season
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Hyakuya, Yuuichirou(Irino, Miyu); Hyakuya, Mikaela(Ono, Kensho); Ichinose, Guren(Nakamura, Yuuichi); Kimizuki, Shihou(Ishikawa, Kaito); Saotome, Yoichi(Okamoto, Nobuhiko); Eusford, Crowley(Suzumura, Kenichi); Tepes, Krul(Yuuki, Aoi);
myanimelist.net detail