Pazartesi, Mayıs 23, 2016

Ajin (2016 Winter)

Dünya üzerine iki tane görülen, insan harici bir tür olduğuna inanılan Ajin'lerin ne oldukları üzerine ders işlenirken Nagai, tekrar tekrar öldürülerek üzerinde test yapılan bir ajin videosu izler, ek olarak ajin yakalayanlara verileceği duyrulan o büyük ödül hakkında konuşan arkadaşlarını dinler. Aynı gün talihsiz bir kaza sonucu kamyonun altında kalır ve ürkmüş gözlerle kendisine bakan arkadaşları önünde tekrar dirilir. Nagai, keşfedilen 3. ajindir. Önce kaçar, sonra yakalanır. Üzerinde hiçte hoş olmayan testler yapılır. Ajinleri çevresinde toplamak isteyen ilk ajin, Satou-san tarafından kurtarılır. Tek isteği huzurlu bir yaşamdır. Ama bu sadece kaçarak olarak gibi değildir.

OMG! Uzun süredir beklediğim mükemmel anime nihayet karşımda. AJIN! Bayılarak izledim. Hatta beğeni çıtam o kadar yükseldiki bu ara belki normalde izleyeceğim serileri -ii değil, güssel değil, ajin gibi değil- diyerek çatır çutur siliyorum. Çizimler çok gerçekçi. Özellikle Satou-san ın yürüyüşünden oturuşuna kadar sanki gerçek bir insanı izliyormuş gibiydim. Ek olarak adamı Jirai-sama seslendirmiş. WOW! Konu mükemmel. İşleniş şahane. Ve karakterler: aşık olmadım ama itiraf etmeliyim ki, Nagai şimdiye kadar gördüğüm en ilginç karakterlerden. İyi mi kötü mü, yoksa sadece genetik kodlamamızın adam gibi sözünü dinleyip hayatta kalmaya çalışan birimi. Animenin her yönüyle uzman ellerden çıktığına inanıyor, kendisine Masterpiece gözüyle bakıp arşivliyorums. İkinci sezonu gelecek gibi. Umarım gelir, umarım çok kısa bir sürede gelir. Berserk ten sonra heyecanla beklediğim seri şuan kesinlikle Ajin.
ps: Ajin lerin içinden çıkan diğer bedeni harika çizmişler, pek dark, çok cool!

Tag: Ajin: Demi-Human
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Nagai, Kei(Miyano, Mamoru); Satou(Ootsuka, Houchuu); Nakano, Kou(Fukuyama, Jun); Tosaki, Yuu(Sakurai, Takahiro); Kaito(Hosoya, Yoshimasa);
myanimelist.net detail