Cumartesi, Mayıs 14, 2016

Boku dake ga Inai Machi (2016 Winter)

Gördüğü bir kelebek üzerine 5 dakika veya daha az zamanda geri sıçrayabilen Satoru, bir gün annesi ile birlikteyken benzer bir deneyim yaşar. Anne Sachiko, oğlunun uyarması üzerine etrafına garip birşeyler var mı diye bakar ve o sırada bir adamı küçük bir kızla görüp resmini çeker. Akşam saatlerinde kadın bıçaklanır ve suçlu olarak oğlu aranmaya başlar. Çocuk bu sefer zamanda ciddi bir sıçrama yapıp küçüklüğüne gider. Çünkü zamanında çevresinde öldürülen 3 kızın olayla ilişkisi vardır.

Şöyle söyleyeyim: Pazar günü başladım ve bitti. Çok sürükleyiciydi. Masterpiece diyemicem ama başarılı bir anime. Action ve Detektivcilik seviyosanız tavsiye ederims. Satoru'nun annesi Sachiko'ya aşık oldum bu arada. Ne harika bir anne yahu. Çocuğuna hem güveniyor, hem izliyor, hem de cesaretlendiriyor. 

ps1: Kayo'nun otobüste bulunduğu sahnede cidden ürktüm ya.
ps2: -29 yaşındaki çocuk- kurbanları kurtarmaya kasacağına katili bulmaya kassa daha ii olurmuş derims. Örneğin, adam çantasını otobüse bıraktı ya kesin alacak, pusu kurun bekleyin en azından kimdir öğrenin di mi ya!
ps3: konuşmak kolay tabi:-)

Tag: ERASED, The Town Where Only I am Missing, BokuMachi
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Fujinuma, Satoru(Mitsushima, Shinnosuke);
myanimelist.net detail