Cumartesi, Mayıs 21, 2016

Captain America: Civil War (2016)

Dünyayı büyük bir beladan kurtaralım derken bazı insanların ölmesine neden olan kahramanlarımız, hükümetin boyundurluğuna girmeye zorlanırlar. Aksi halde emekli olmaları gerekmektedir. Bu aşamada bir ülke lideri öldürülür ve zanlı olarak Winter Soldier gösterilir. Captain America, arkadaşının yanında olur ve onunla birlikte asıl suçluyu bulmak üzere Sibirya'ya gider. Tabi bu o kadar kolay olmaz. Önce Iron Man liderliğinde toplanan diğer kahramanlarla dövüşmesi gerekmektedir.

Spoiler
_ Zamanında Winter Soldier ı kodlayarak Tony Stark ın anne babasını öldürtmüşler. Lakin adam beyni yıkandığı için böyle birşey yapmış.
_ Ailenin öldürülmesi kameralara yakalanmış. Ama acayip de detaylı yakalanmış. hahahaha :-)
_ Ölen devlet başkanın oğlu yani Black Panther i başarılı buldum. 
_ Asıl -kötü- adamın olaya yaklaşım şeklini sevdim. Bulduğu çözüm cidden iyiydi.
_ Adamın oda servisini arayıp sipariş vermesini, cesetin bulunmasını ve Iron Man ın Sibirya'ya gitmesi kurgusunu başarılı buldum.
_ Paul Bettany(Vision), Anthony Mackie(Sam Wilson / Falcon) u vurucam derken yanlışlıkla Don Cheadle(Lieutenant James Rhodes / War Machine) ı vurdu. Hmm, ii organize edilmiş bir sahne. War Machine, Vision a , Falcon un cihazını vur diyor. Ama Falcon kenara çekilince kendisi vuruluyor. Detaylı düşünülmüş bir çalışma, açık bulamadığım için sevdim.
_ Winter Soldier, kendi isteği ile yine donduruluyor. Adam kullanılmaktan korkuyor. Asilce bir davranış. Tebrik.

Bu sene izlediğim X men den çok daha iyi buldum. Captain America in hükümete boyun eğmemesi iyiydi ama kabul edelim akıllıca değildi. Lakin kurnazlığı beklediğimiz kişi Iron man dururken Captain America olamaz. Özetle sevdim.

Director: Anthony Russo, Joe Russo
Cast: Chris Evans(Steve Rogers / Captain America); Robert Downey Jr.(Tony Stark / Iron Man); Scarlett Johansson(Natasha Romanoff / Black Widow); Sebastian Stan(Bucky Barnes / Winter Soldier); Tom Holland(Peter Parker / Spider-Man); Chadwick Boseman(T'Challa / Black Panther);
Country: USA
Runtime: 147 min
imdb detail