Cumartesi, Mayıs 28, 2016

X-Men: Apocalypse (2016)

Kendi halinde yaşamaya çalışan Erik, iş yerinde birisine yardım edince polis tarafından yakalanır. Akabinde yaşanan kazada adamın çok değer verdiği birileri ölür. Erik polislerin icabını gördükten sonra işyerine yönlenir. Bu aşamada yüzyıllar öncesi yaşamış ve bedenden bedene aktarıla aktarıla bir sürü güç kazanmış ilk mutant ile karşılaşır. Dünyayı yıkıp yeniden yapma fikri cazip gelmektedir. Diğer taraftan gözlerini kontrol edemeyen Scott başladığı okulda Jean isimli bir kızla tanışır. Kız da kendisi gibidir, dehşet yıkıcı gücünü kontrol etmede zorlanmaktadır.

_ Erik'in sevdikleri daha brütal ölebilirdi. ps: dandik film olsa neyse de , x-men isen ve magneto dan bahsediyorsak daha cool olmalıydı. ilk annesinin öldürüldüğü scene lerde olduğu gibi.
_ Erik'in En Sabah Nur'a dönüp "bu adamları öldürmeme mani olamazsın" demesini salakça buldum.
_ Jane kara kaşlı kara gözlü biri değilmiydi?! (Famke Janssen : Natural Eye Color: Hazel; Natural Hair Color: Brunette)
_ Adama yakışıyo diye Xavier'ı ağlak muğlak birşeye döndürdüler.
Gelelim filmin en saçma salak olayına: Quicksilver babasına birşey söylemez. Lakin herkeslerin pek hayran olduğu cool Raven, az önce En Sabah Nur'un safında dövüşen hiç tanımadığı Storm'a gidip "şu erik var ya şu erik, hiç göründüğü gibi cool değil, kadın görünce dibi düşüyo, mesela şu hızlı çocuk varya onun da babasıymış, amm şşşiiiitt, aramızda kalsın olur mu, Quicksilver henüz babasına söylemek istemiyor" der. Sanırım yani, çünkü Storm , Quicksilver 'in yanına gelip uww baban Erik miş Raven den duydum diyor. cık cık cık!

Özetle filmi sinemada izledim. Yanımda yüksek sesle konuşan iki gerizekalı olmasına rağmen izlerken keyif aldım. Tabiki Ian McKellen'ın Magneto olduğu X-men lerle boy ölçüşemez. Ama çerez olarak gider. Görsel açıdan da sinemada izlemeye değerdi.

Director: Bryan Singer
Cast: Evan Peters(Peter Maximoff / Quicksilver); James McAvoy(Professor Charles Xavier); Michael Fassbender(Erik Lehnsherr / Magneto); Jennifer Lawrence(Raven / Mystique); Nicholas Hoult(Hank McCoy / Beast);Oscar Isaac(En Sabah Nur / Apocalypse); Sophie Turner(Jean Grey); Tye Sheridan(Scott Summers / Cyclops);
Country: USA
Runtime: 144 min.
imdb detail