Pazar, Haziran 05, 2016

The Maze Runner (2014)

Uyandığı kafes gibi asansör sayesinde bir grup erkek çocuğun yaşadığı ormanlık bir alana ulaşan Thomas hiç bir şey hatırlamamaktadır. Zamanla adını hatırlayan çocuk çevresi labirentlerle çevrili bir yerde yaşadıklarını, hergün runner denilen iki çocuğun keşif için labirente daldığını, bu görevin tehlikeli olduğunu, çünkü labirentte yaratıkların bulunduğunu ve bu yaratıklar tarafından ısırılırsan zombiye dönüşüldüğünü öğrenir. İçerdeki çocuklar rutine alışmış gibidir. İşte bu nedenle Thomas'ın kaçmak kurtulmak için elinden geleni yapacak olmasını rahatsız edici bulurlar. Bir gün grubun lideri Alby ısırılır. Bu aşamada asansörle alana ilk defa bir kız gelir. Herşeyi hatırlayan Alby, Thomas'a dönüp -neden yaptın?!- diye sorar.

Filmin ikincisini misafirlikte izledim ve sevdim. Ablak bakışlı ve ördek dudaklı kız karakter Teresa harici beni rahatsız eden birşey olmadı. Konu iyi, işleniş iyi, oyunculuk iyi. Benim için önemli sayılan değerlerden azim ve arkadaşa verilen değerleri içeriyor. Ek olarak küçüklüğünü çok sevidiğim Thomas Brodie-Sangster oynuyor. Özetle, evet çerezlikti, evet devamı olursa bakıcams.

Director: Wes Ball
Cast: Dylan O'Brien(Thomas); Ki Hong Lee(Minho); Thomas Brodie-Sangster(Newt); Patricia Clarkson(Ava Paige); Kaya Scodelario(Teresa);
Country: USA ,Canada ,UK
Runtime: 113 min.
imdb detail