Cuma, Temmuz 22, 2016

Magi: Sinbad no Bouken (TV) (Spring 2016)

Doğumunu sihirbazların farkettiği, özel güçleri bulunan Sinbad, dünya iyisi ve denizci babasını savaşta kaybettiği içinde orduya katılmayı kabul etmez. Ordunun ele geçirmeye çalıştığı gücü de dungeon a girerek elde eder (14 yaşında). Sonrada kendisini, mükemmel bir ülke kurup kralı olmak için gerekli çalışmalara verir. Bu aşamada ikinci kez dungeon a gider ve yine güç elde eder, yeni yeni arkadaşlar bulur ve para kazanır. Sinbad artık çok güçlüdür. Ek olarak djinn in gücünü vücuduna yansıtıp deli güçlü biri olabilmektedir.

Denizdeki dalgalarla başedebildiği gibi, olaylar ve insanlar arası dalgalarla da ahenk gösterip sıyrılabilen Sinbad ı sevdim. İşte böyle yaşanmalı!!! Sinbad ın babası cidden çok iyi ve çok karizma bir adammış. Nedense öldüğüne inanamıyorum. Zaten öldü haberi geldi vücudu değil. Seride bazı olaylar hızlı ilerliyor. Birden bir bakıyorum olay olmuş sceen değişmiş. Mesela durduk yere Sinbad prensesi kaçırıp fıçı içinde denize bırakıyor filan. Yunan ile konuşmanın akabinde hemen dungeon kapısında beliriyor. Nasıl ustalaştığını göremedik ama birden djinn in gücünü vücudundan yansıtıp kuyruklu bir monster olabildi. Detaylara girip episode sayısını uzatsalar çok daha profesyonelce oluşmuş.

Özetle sıkılmadan izledim. Çapkın Sinbad'ın maceraları mükemmel değil ama iyiydi. Normal Magi'de sinbad ın karanlık çok güçlü bir yanı vardır. O yön nasıl kazanıldı? Bu sorunun cevabını bulurum sanmıştım ama olmadı. Belki de djinn e dönüşmesidir. Neyse, kısaca devamı olursa bakarıms.

Tag: Magi: Adventure of Sinbad
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Sinbad(Ono, Daisuke); Yunan(Ishida, Akira);
myanimelist.net detail