Pazar, Ağustos 28, 2016

Deadpool (2016)

Çılgınlığı ile yarışabilecek çılgınlıkta bir kız bulup aşık olan Wade, eş zamanlı hasta olduğunu öğrenir. O sırada bir adam gelip kendisini iyileştirebileceğini söyler. Sonuç: bizimki iyileşir lakin tipi kayar, intikam almak için harekete geçer.

Cidden, Ryan Reynolds acayip tipsiz bir adam ya. Adam tipsiz, konu tipsiz, işleniş, espriler tipsiz. Özetle izlediğim en berbat filmdi ve imdb notu 8.2. Demek neymiş; imdb puanlarını artık ciddiye almıyorum. Özetle zerre sevmedim. 

ps: Adamı iyileştirecek olan kişiler neden ilk önce ona işkence yapıyorlar kısmını anlamadım. 
Cevap: adama mutant gen verilmiş. Gen, herkesi farkı etkiliyormuş ve nasıl etkileyeceği bilinmiyormuş. Dahası nasıl tetiklendiği de bilinmiyor. Gen tetiklensin diye adama acı verici çeşitli deneyler yapılmış. 

ps: Deadpool neden kendisini iyileştiren adamdan intikam almak istiyor, ölmeyecek olması yeterli değil mi, tamam kötü adam, gerçekten kötü adam. Ama bu bir düzine adamı gebertmeye değer mi?
Cevap: Deadpool'un amacı kendisini tedavi ettirmekmiş, yani tipini düzeltmek. Onun için adamı kovalıyormuş. Ana amacı intikam değil yani. 

Arkadaşımdan aldığım mantıklı yanıtlara rağmen karakterleri de, konuyu da, işlenişi de sevmedim.

Director: Tim Miller
Cast: Ryan Reynolds(Wade / Deadpool); Morena Baccari(Vanessa);
Country: USA ,Canada
Runtime: 108 min.
imdb detail