Cumartesi, Ağustos 06, 2016

Diamond no Ace: Second Season (2015 Spring)

Miyuki'nin kaptanlığında takım, nationals yolundaki rakiplerini teker teker devirir._ ilk 3 bölüm 1.sezonu hatırlamaya ayrılmış.
_ 4-8: catcher önündeki 9 noktaya atış yapabilen, top kontrolü çok iyi olan pitcher ile bizimkiler arasında.
_ 11-12: Inashiro nun maçı. 12 de "Narumiya, Mei" nin hastası oldum. koç ile arasında geçenler, tavırları, çizim, seslendirme. Mükemmel bölüm.
_ 14-18: tekerlikli sandalyede bulunan bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek için çabalayan takım ile bizimkilerin maçı. Bu maçın 5. roundunda Furuya sakatlanıyor.
_ 31-35: şişman ve salak çocuğun takımı ile maç yaptılar. şişman çocuk 34 de kaptan Miyuki 'ye bilerek bir tane geçirdi. ceza filan da almadı. niye ya?! bezbol da faul filan yok mu?! ek olarak koç kel kafalı ace in kulağına top gelince yerinden fırlamıştı. miyuki için fırlamadı?!!! 
_ 41-51: Yakushi High School ile bizimkilerin maçı. Yani sahada "Todoroki, Raichi" var.
_ 50: kalp krizi geçirerek kaptanı izledim. Miyuki cidden harika birisi.
_ 51: Koç gözyağları içinde ülerden özür diliyor. Koş un 3lere sanırım duygusal nedenlerden kıyak geçtiğini düşünüyorum. Bende Miyuki nin ayaklarına kapanmalı, sahada dövüşen takım üyelerine teker teker sarılmalıydı.

Özetle özellikle sonlara doğru kalp krizi geçirerek, önce Miyuki ye sonra Furuya ya aşık olarak izledim. Bu arada, serinin main karakteri "Sawamura, Eijun". Lakin bilindiği üzere "Furuya, Satoru" hem doğuştan kabiliyetli, hem çalışkan, hem de ace gibi hareket etmesini biliyor. Bir tek stamina problemi var, onu da çalışarak halleder. Bu durumda yazar çizerin Sawamura'yı ace yapabilmesi için ya sevgili Furuya mı öldürecekler, ya sakat bırakacaklar, ya da başka okula transfer edecekler. Her üç durumda da çok üzülüp çizerlerden nefret edicem. Sakın öyle birşey yapmayın yaniii!!! :-)

Tag: Ace of Diamond: Second Season, Daiya no Ace: Second Season, Ace of the Diamond: 2nd Season
Type: TV
Episodes: 51
Duration: 24 min.
Cast: Miyuki, Kazuya(Sakurai, Takahiro); Furuya, Satoru(Shimazaki, Nobunaga);
myanimelist.net detail