Cuma, Ağustos 26, 2016

Fate/Zero 2nd Season (Spring 2012)

Baştan sonra Spoiler içerir...
Kızlarından birisini Matou ailesine evlatlık veren Tokiomi'nin hedefi, iki kızının yetişip ilerde dövüşmelerini sağlamaktır. Hangisi kazanırsa kazansın kazanan kendisi olacağı için böyle iğrenç bir yöntem seçmiştir. Zavallı safım Kariya ise aşık olduğu kadını ve iki kızını bu iğrenç adamdan kurtarıp bir aile kurma niyetinde kendisini heba eder. Zaman ilerledikçe içindeki boşluğu dolduran kötülüğe boyun eğen Kirei, Tokiomi'yi öldürerek Gilgamesh'ın master ı olur. Bu arada kamera Kiritsugu'nun küçüklüğüne gider. Köyü kurtarmak için babasını öldüren küçük Kiritsugu, bir assassin'in yanında yetişir, ama kafası hep çoğunluğu kurtarmak için azınlığı feda etme yönünde gelişir. Sonuç iki güçlü düşman çarpışır, Kiritsugu, Saber-a Holy Grail-ı yok etmesini söyler. Emre itaat etmek zorunda kalan Saber istemese de bunu gerçekleştirir ve şehrin bir tarafı yok olur. İnsanları kurtarmak isterken yıkıma neden olan Kiritsugu, çaresizlik içinde sadece bir çocuğun hayatını kurtarabilir. Böylece bir sonraki nesil yetişmeye başlar. Babasını Kariya öldürdü sanan Rin, böceklere maruz kalan acımasız kardeşi Sakura, Kiritsugu'nun sevigli kızı, evlatlık edindiği çocuk. Bence sonraki dövüşte Kirei de olacak. Ah, favorim biricik Waver'ı da unutmamak lazım.

Gilgamesh başından beri Kirei ye hayrandı derims. Sahibi Tokiomi ye köpek gibi davranırken Kirei ye saygıda kusur etmiyordu.
Caster sahibi, Kiritsugu ekibince öldürüldü. Caster'ı da Saber tek kılıç darbesi ile öldürdü.
Lancer, Kiritsugu ekibi yüzünden intihar etti. Şovalye olduğu için bu lanetli ölümü nedeniyle Saber dahil çevresindeki herkese lanetler okudu. Kiritsugu sonra da Lancer'ın sahibini öldürdü.
Zavallı Kariya iyice dağıldı. En son Sakura, onu böceklerin arasına gönderiyordu. Berserker'i ise Saber öldürdü.
Favorim biricik Rider ı, Gilgamesh öldürdü. Öncesinde Waver, sahibi olmaktan vazgeçtiği için zarar görmedi.
Saber ın dövüşüp dövüşüp, tek vuruşla düşmanı yenmesi olayını nedense sevmedim.
Kiritsugu; "insanları kurtarmak için öz babamı öldürdüm ama dünyanın haline bak, baba mı boşuna mı öldürdüm" benzeri deyince assassin, "bütün dünyayı öyle adamlardan kurtarırsan o zaman olur" der. Kiritsugu, bunu ciddiye alır işte o nedenle adam Fourth Holy Grail War-a katılmıştır. Bu kısmı, bu bağlamayı sevdim. Kiritsugu'nun "Kaminski, Natalia"-nın bulunduğu uçağı, yere inerek insanlara zarar vermemesi için vurmasına , kararlılığına hasta oldum.
Kariya'nın babasını gebertmek istiyorum. Ama korkusuzca Kirei karşısına çıkıp ikimizde aynı kokuya sahibiz dediği yer iyiyidi.
İlk bir kaç bölüm sıkılıyor gibi oldum ama Kirei nin hareketlenmesi ile seri çok ilgimi çekti. Devamı olursa kesin bakıcams. Ek olarak çizimler iyi. Gerçek bir kötünün kötü olduğunu anlayıp, kendisini bulup ona uygun davranmaya başlamasındaki süreci izlemek keyifliydi. Özetle devamına bakıcam ve şimdiden favorim yine Rider ve Waver.

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 24 min.
Cast: Emiya, Kiritsugu(Irino, Miyu); Gilgamesh(Seki, Tomokazu); Kotomine, Kirei(Nakata, Jouji); Lancer(Midorikawa, Hikaru);Rider(Ootsuka, Akio); Velvet, Waver(Namikawa, Daisuke);
myanimelist.net detail